Szkło elewacyjne SunGuard Solar Grey 20

2015-01-20 14:47
szklana fasada budynku
Autor: Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Nowoczesna fasada budynku zaprojektowana z wykorzystaniem szkła SunGuard Solar Grey 20

Guardian prezentuje nowy rodzaj szkła budowlanego SunGuard Solar Grey 20. To znane już szkło przeciwsłoneczne, które chroni wnętrza przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, nie ograniczając przy tym dopływu naturalnego światła. Nowy typ szkła budowlanego wyróżnia jednak kolor. Szklane elewacje budynków zyskują modną, grafitową barwę.

Ciemne szkło budowlane SunGuard Solar Grey 20 zostało opracowane z myślą o nowoczesnych biurowcach i centrach biznesowych. Szkło zapewnia dostęp do światła dziennego, maksymalną ochronę przeciwsłoneczną oraz neutralny widok z okien. Pozwala też budować połyskujące, ciemnoszare fasady.

Współczynnik przepuszczalności energii słonecznej Solar Factor szkła elewacyjnego wynosi 18%, odbicie światła na zewnątrz jest na poziomie 10%, a współczynnik oddawania barw 96%. W porównaniu do ciemnych szkieł barwionych w masie ciemnoszare szkło Guardian przepuszcza do wnętrza 19% światła widzialnego, co przekłada się na komfort pracy użytkowników budynku. Powłoka refleksyjna Solar Grey 20 na szkle bazowym ExtraClear zapewnia naturalną przejrzystość.

Szkło elewacyjne SunGuard Solar Grey 20 dostępne jest w standardowych wymiarach, grubości od 3 do 12 mm. Wartość współczynnika Ug w przypadku zestawów dwuszybowych 6-16 Ar-4 z niskoemisyjnym szkłem ClimaGuard Premium2 wynosi 1,1 W/(m²K) i do 0,5 W/(m²K) w zestawach trzyszybowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej