Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni

2010-06-22 16:10
Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA

Pilkington Bauglasindustrie wprowadza innowacyjny produkt – szkło profilowe o pofalowanej powierzchni. Nowy produkt to alternatywne, pod kątem wyglądu, rozwiązanie dla fasad i wewnętrznych ścianek działowych. Jego charakterystyka techniczna zbliżona jest do standardowego szkła profilowego, a gama zastosowań jest bardzo szeroka.

Pilkington Profilit™ Wave pozwala projektantom tworzyć atrakcyjne rozwiązania dla fasad i wewnętrznych ścianek działowych. Jedną z jego kluczowych cech jest symetrycznie pofalowana powierzchnia. Może być instalowane pionowo lub poziomo, subtelnie łamiąc duże powierzchnie przeszkleń i nadając budynkowi głębię i ciekawą strukturę powierzchni widzianą nawet z daleka. Pofalowana powierzchnia tworzy ciekawe efekty świetlne i kolorystyczne uzależnione od intensywności i źródła światła oraz kąta widzenia. Maksymalne dostarczane i instalacyjne długości szkła Pilkington Profilit™ Wave, jak również jego podstawowe parametry statyczne i energetyczne, są zasadniczo takie same jak dla standardowego szkła profilowego. Nowe szkło wytwarzane jest zgodnie z metodologią zawartą w normie EN 572-7.

Zintegrowane rozwiązania systemowe

Pilkington Profilit™ Wave stało się częścią systemu przeszkleń opartych na szkle profilowym Pilkington Profilit™. Bezpieczeństwo projektowania gwarantuje charakterystyka techniczna produktu zbliżona do certyfikowanego standardowego szkła profilowego.

Kolor i rodzaje powłok

Pilkington Profilit™ Wave dostępny jest w wersji standardowej lub Amethyst (w kolorze niebieskim). Może być również powlekany powłoką przeciwsłoneczną lub niskoemisyjną, zbrojony wzdłużnie drutem, a także termicznie hartowany. Biorąc pod uwagę techniczną charakterystykę szkła Pilkington Profilit™, szeroką gamę produktów i jego właściwości, można spodziewać się, że nowy produkt znajdzie zastosowanie w szeregu obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Zastosowania mogą obejmować różnego rodzaju wielofunkcyjne fasady budynków, obiekty parkingowe, klatki schodowe, jak i elementy dekoracji wnętrz, takie jak ścianki działowe.

Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA Zastosowanie szkła Pilkington Profilit™ Wave na dużych fasadach – połączenia pomiędzy poszczególnymi sekcjami fasady w dużym stopniu zanikają dzięki pofalowanej powierzchni.
Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA Właściwości konstrukcyjne, fizyczne i fotometryczne szkła Pilkington Profilit™ Wave są takie jak właściwości standardowego szkła Pilkington Profilit™.

Pofalowana powierzchnia szkła Pilkington Profilit™ Wave tworzy dynamiczną powierzchnię i półprzepuszczalne efekty optyczne, które zmieniają się wraz ze światłem, kolorem, kątem widzenia i perspektywą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej