Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni

2010-06-22 16:10
Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA

Pilkington Bauglasindustrie wprowadza innowacyjny produkt – szkło profilowe o pofalowanej powierzchni. Nowy produkt to alternatywne, pod kątem wyglądu, rozwiązanie dla fasad i wewnętrznych ścianek działowych. Jego charakterystyka techniczna zbliżona jest do standardowego szkła profilowego, a gama zastosowań jest bardzo szeroka.

Pilkington Profilit™ Wave pozwala projektantom tworzyć atrakcyjne rozwiązania dla fasad i wewnętrznych ścianek działowych. Jedną z jego kluczowych cech jest symetrycznie pofalowana powierzchnia. Może być instalowane pionowo lub poziomo, subtelnie łamiąc duże powierzchnie przeszkleń i nadając budynkowi głębię i ciekawą strukturę powierzchni widzianą nawet z daleka. Pofalowana powierzchnia tworzy ciekawe efekty świetlne i kolorystyczne uzależnione od intensywności i źródła światła oraz kąta widzenia. Maksymalne dostarczane i instalacyjne długości szkła Pilkington Profilit™ Wave, jak również jego podstawowe parametry statyczne i energetyczne, są zasadniczo takie same jak dla standardowego szkła profilowego. Nowe szkło wytwarzane jest zgodnie z metodologią zawartą w normie EN 572-7.

Zintegrowane rozwiązania systemowe

Pilkington Profilit™ Wave stało się częścią systemu przeszkleń opartych na szkle profilowym Pilkington Profilit™. Bezpieczeństwo projektowania gwarantuje charakterystyka techniczna produktu zbliżona do certyfikowanego standardowego szkła profilowego.

Kolor i rodzaje powłok

Pilkington Profilit™ Wave dostępny jest w wersji standardowej lub Amethyst (w kolorze niebieskim). Może być również powlekany powłoką przeciwsłoneczną lub niskoemisyjną, zbrojony wzdłużnie drutem, a także termicznie hartowany. Biorąc pod uwagę techniczną charakterystykę szkła Pilkington Profilit™, szeroką gamę produktów i jego właściwości, można spodziewać się, że nowy produkt znajdzie zastosowanie w szeregu obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Zastosowania mogą obejmować różnego rodzaju wielofunkcyjne fasady budynków, obiekty parkingowe, klatki schodowe, jak i elementy dekoracji wnętrz, takie jak ścianki działowe.

Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA Zastosowanie szkła Pilkington Profilit™ Wave na dużych fasadach – połączenia pomiędzy poszczególnymi sekcjami fasady w dużym stopniu zanikają dzięki pofalowanej powierzchni.
Szkło budowlane - profilowe o pofalowanej powierzchni
Autor: PILKINGTON POLSKA Właściwości konstrukcyjne, fizyczne i fotometryczne szkła Pilkington Profilit™ Wave są takie jak właściwości standardowego szkła Pilkington Profilit™.

Pofalowana powierzchnia szkła Pilkington Profilit™ Wave tworzy dynamiczną powierzchnię i półprzepuszczalne efekty optyczne, które zmieniają się wraz ze światłem, kolorem, kątem widzenia i perspektywą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej