Systemy fotowoltaiczne Schüco BIPV

2014-06-10 12:12
ogniwa fotowoltaiczne
Autor: Schüco Systemy fotowoltaiczne Schüco dają nowe możliwości projektowania nowoczesnych i zrównoważonych powłok architektonicznych

Systemy fotowoltaiczne Schüco BIPV pozwalają na pełną integrację instalacji fotowoltaicznej z powłoką budynku. Moduły fotowoltaiczne mogą stanowić wypełnienia konstrukcji okiennych i fasadowych. Systemy ogniw fotowoltaicznych Schüco BIPV są w pełni kompatybilne z fasadami wentylowanymi i niewentylowanymi, oknami, ale także przeszklonymi przekryciami dachowymi czy elementami ochrony przeciwsłonecznej. 

W modułach fotowoltaicznych zastosowano laminowane szkło bezpieczne, które znacznie podnosi ich funkcjonalność i chroni je obustronnie przed czynnikami zewnętrznymi. Tafla wewnętrzna ogniw fotowoltaicznych może być wykonana z bezpiecznego szkła laminowanego VSG. Konstrukcja modułów fotowoltaicznych jest szczelna, co umożliwia ich stosowanie nie tylko jako elementu fasad wentylowanych, ale także w podwójnych lub potrójnych zestawach szybowych w termoizolowanych fasadach niewentylowanych, poddanych działaniu szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Architektoniczny wymiar modułów fotowoltaicznych

Struktura, wymiary, format, a także kolor ogniw fotowoltaicznych Schüco mogą być dopasowane na potrzeby konkretnych projektów architektonicznych. Dostępne są dwa warianty modułów z ogniwami monokrystalicznymi i jeden z ogniwami polikrystalicznymi. Standardowe kolory fasadowych modułów fotowoltaicznych to czarny i niebieski. Istnieje też możliwość indywidualnego doboru liczby i położenia ogniw w poszczególnych modułach. W zależności od funkcji i miejsca zastosowania moduły mogą mieć różne stopnie przezierności – od 30 do 90%. Dzięki warstwie antyrefleksyjnej komórki krystaliczne są niemal niewidoczne, a moduły sprawiają wrażenie homogenicznych. Dzięki temu pola fasad wyglądają na jednolitą taflę barwionego szkła.

Systemy fotowoltaiczne Schüco to bogata oferta modułów w wymiarach od 300x200 mm do 5000x2200 mm, a także w formatach specjalnych. Wszystkie moduły Schüco BIPV mają certyfikaty IEC i dziesiecioletenią gwarancję uzysku solarnego.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej