System szklanej fasady Schüco FWS 60 CV

2016-04-05 14:03
fasada Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Budowa fasady Schüco FWS 60 CV

W systemie szklanej fasady Schüco FWS 60 CV zintegrowano ramę okienną i konstrukcję nośną w wąski element szerokości 60 mm, dzięki czemu różnice między stałymi i otwieranymi polami fasady są niedostrzegalne.

Ważna zaletą systemu szklanej elewacji jest możliwość realizacji okien rozwierno-uchylnych, a także łatwego wmontowania w fasadę efektownej prefabrykowanej konstrukcji portfenetru. W ramach prefabrykowanego modułu całoszklana balustrada jest łączona z konstrukcją nośną fasady.
Konstrukcja fasady Schüco FWS 60 CV umożliwia projektowanie dowolnych konfiguracji przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po całe pasma okienne. Efekt lekkości architektury podkreśla fakt, że od zewnątrz nie można rozróżnić wypełnień stałych od otwieranych. Przejście między profilem nośnym i skrzydłem okiennym jest wyraźniejsze jedynie od wewnętrz.

System fasadowy Schüco FWS 60 CV jest łatwy w montażu, skutecznie odprowadza wodę oraz wykazuje dobre parametry izolacyjności ciplnej i i akustycznej. Referencyjny moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m²K ma izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m²K. Stabilna konstrukcja umożliwia stosowanie ciężkich, potrójnych pakietów szybowych o właściwościach termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych. W rozwiązaniu można zastosować nowej generacji modułowe okucia Schüco SimplySmart, które podnoszą klasę antywłamaniową rozwiązania do RC 2.

Fasadzie Schüco FWS 60 CV przyznano nagrodę Gold w konkursie architektonicznym iF design award.

szklana elewacja Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Konstrukcja fasady Schüco FWS 60 CV umożliwia projektowanie dowolnych konfiguracji przeszkleń
Szklana fasada Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Przejście między profilem nośnym i skrzydłem okiennym jest widoczne tylko od wewnątrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej