System szklanej fasady Schüco FWS 60 CV

2016-04-05 14:03
fasada Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Budowa fasady Schüco FWS 60 CV

W systemie szklanej fasady Schüco FWS 60 CV zintegrowano ramę okienną i konstrukcję nośną w wąski element szerokości 60 mm, dzięki czemu różnice między stałymi i otwieranymi polami fasady są niedostrzegalne.

Ważna zaletą systemu szklanej elewacji jest możliwość realizacji okien rozwierno-uchylnych, a także łatwego wmontowania w fasadę efektownej prefabrykowanej konstrukcji portfenetru. W ramach prefabrykowanego modułu całoszklana balustrada jest łączona z konstrukcją nośną fasady.
Konstrukcja fasady Schüco FWS 60 CV umożliwia projektowanie dowolnych konfiguracji przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po całe pasma okienne. Efekt lekkości architektury podkreśla fakt, że od zewnątrz nie można rozróżnić wypełnień stałych od otwieranych. Przejście między profilem nośnym i skrzydłem okiennym jest wyraźniejsze jedynie od wewnętrz.

System fasadowy Schüco FWS 60 CV jest łatwy w montażu, skutecznie odprowadza wodę oraz wykazuje dobre parametry izolacyjności ciplnej i i akustycznej. Referencyjny moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m²K ma izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m²K. Stabilna konstrukcja umożliwia stosowanie ciężkich, potrójnych pakietów szybowych o właściwościach termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych. W rozwiązaniu można zastosować nowej generacji modułowe okucia Schüco SimplySmart, które podnoszą klasę antywłamaniową rozwiązania do RC 2.

Fasadzie Schüco FWS 60 CV przyznano nagrodę Gold w konkursie architektonicznym iF design award.

szklana elewacja Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Konstrukcja fasady Schüco FWS 60 CV umożliwia projektowanie dowolnych konfiguracji przeszkleń
Szklana fasada Schüco FWS 60 CV
Autor: Schüco Przejście między profilem nośnym i skrzydłem okiennym jest widoczne tylko od wewnątrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej