System przeszkolenej fasady panoramicznej Schüco FWS 35 Panorama Design

2015-03-18 9:17
elewacja szklana
Autor: Schüco Duże tafle szkła w połączeniu z konstrukcja fasadową o wyjątkowo wąskich profilach

Wielkowymiarowe tafle szkła i wyjatkowo wąski system profili aliuminiowych - z tych komponentów zaprojektowano panoramiczną fasadę Schüco FWS. Szklana elewacja jest w dodatku wysoko energooszczędna i kwalifikuje się do stosowania w nowoczesnym budownictwie pasywnym, co potwierdził Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

System fasadowy Schüco FWS 35 PD (Panorama Design) w standardzie pasywnym zapewnia wnętrzom budynku większy kontakt ze światłem dziennym, a ponadto jest wyjątkowo efektowny, dając wrażenie szklanego budynku - system profili jest prawie niezauważalny z zewnątrz. 

Zastosowanie szklanej elewacji panoramicznej

Fasada panoramiczna znajduje zastosowanie w projektach przede wszystkim reprezentacyjnych przeszkleń na parterach budynków komercyjnych i luksusowych rezydencji. Może być przy tym harmonijnie łączona w ramach jednej powłoki z konstrukcjami o większych szerokościach czołowych – nowa platforma fasadowa obejmuje szerokości od 35 do 80 mm, a także jest w pełni kompatybilna z systemami okiennymi Schüco AWS oraz drzwiowymi Schüco ADS. Szklaną elewację panoramiczną można też łączyć np. z pasywnymi oknami blokowymi z serii AWS 90+ BS.SI+ o równie wysokich parametrach termoizolacyjnych. 

Parametry techniczne

Mimo że konstrukcja systemu szklanej fasady FWS 35 PD wygląda lekko, rozwiązanie ma dobrą statykę umożliwiającą obciążenie rygla nawet do 250 kg. Dzięki temu w fasadę można wstawiać ciężkie, potrójne oszklenie grubości do 52 mm. Najnowsza technologia izolatorów pozwoliła na osiągnięcie wartości współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m²K. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach termoizolacyjności. W zależności od wymagań projektowych, można wybrać certyfikowane fasady pasywne w wersji SI lub wysoko energooszczędne rozwiązanie w wersji HI. Dodatkową zaletą jest możliwość integracji fasady z okuciami mechatronicznymi. Okablowanie jest prowadzone w specjalnie w tym celu przygotowanym kanale instalacyjnym. System elewacyjny Schüco FWS 35 PD zapewnia również pełną ochronę przed włamaniem – klasa antywłamaniowa RC2.

system fasady panoramicznej
Autor: Schüco Fasada Schüco FWS 35 PD – widok od wewnątrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej