System przeszkolenej fasady panoramicznej Schüco FWS 35 Panorama Design

2015-03-18 9:17
elewacja szklana
Autor: Schüco Duże tafle szkła w połączeniu z konstrukcja fasadową o wyjątkowo wąskich profilach

Wielkowymiarowe tafle szkła i wyjatkowo wąski system profili aliuminiowych - z tych komponentów zaprojektowano panoramiczną fasadę Schüco FWS. Szklana elewacja jest w dodatku wysoko energooszczędna i kwalifikuje się do stosowania w nowoczesnym budownictwie pasywnym, co potwierdził Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

System fasadowy Schüco FWS 35 PD (Panorama Design) w standardzie pasywnym zapewnia wnętrzom budynku większy kontakt ze światłem dziennym, a ponadto jest wyjątkowo efektowny, dając wrażenie szklanego budynku - system profili jest prawie niezauważalny z zewnątrz. 

Zastosowanie szklanej elewacji panoramicznej

Fasada panoramiczna znajduje zastosowanie w projektach przede wszystkim reprezentacyjnych przeszkleń na parterach budynków komercyjnych i luksusowych rezydencji. Może być przy tym harmonijnie łączona w ramach jednej powłoki z konstrukcjami o większych szerokościach czołowych – nowa platforma fasadowa obejmuje szerokości od 35 do 80 mm, a także jest w pełni kompatybilna z systemami okiennymi Schüco AWS oraz drzwiowymi Schüco ADS. Szklaną elewację panoramiczną można też łączyć np. z pasywnymi oknami blokowymi z serii AWS 90+ BS.SI+ o równie wysokich parametrach termoizolacyjnych. 

Parametry techniczne

Mimo że konstrukcja systemu szklanej fasady FWS 35 PD wygląda lekko, rozwiązanie ma dobrą statykę umożliwiającą obciążenie rygla nawet do 250 kg. Dzięki temu w fasadę można wstawiać ciężkie, potrójne oszklenie grubości do 52 mm. Najnowsza technologia izolatorów pozwoliła na osiągnięcie wartości współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m²K. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach termoizolacyjności. W zależności od wymagań projektowych, można wybrać certyfikowane fasady pasywne w wersji SI lub wysoko energooszczędne rozwiązanie w wersji HI. Dodatkową zaletą jest możliwość integracji fasady z okuciami mechatronicznymi. Okablowanie jest prowadzone w specjalnie w tym celu przygotowanym kanale instalacyjnym. System elewacyjny Schüco FWS 35 PD zapewnia również pełną ochronę przed włamaniem – klasa antywłamaniowa RC2.

system fasady panoramicznej
Autor: Schüco Fasada Schüco FWS 35 PD – widok od wewnątrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej