Membrany - membrana na elewacje

2007-05-18 14:55

Firma Ferrari wprowadziła do sprzedaży tekstylną membranę na elewacje. Membrana łączy w sobie takie cechy, jak stabilność, przezroczystość i trwałość. Dzięki dwuosiowej kontroli podczas procesu powlekania tkaniny, membrana uzyskuje wyjątkową stabilność wymiarową - zarówno w kierunku osnowy, jak i wątku.

Podczas naciągania płótna na szkielet panele zachowują właściwą płaskość i oryginalną geometrię. Zimą membrana stanowi izolację cieplną, natomiast latem chroni przed promieniami słońca. Barwy typu "Metallic" (złoto, brąz, miedź, aluminium) powodują, że membrany wyglądają tak, jakby były wykonane z metalu; zachowują jednak właściwą sobie elastyczność. Ciemne odcienie włókien zapewniają przezroczystość materii i lepszą widoczność na zewnątrz.
Druk cyfrowy bądź sitowy może uczynić z elewacji tekstylnych wielkowymiarowe nośniki komunikatów. Wybrany nadruk może przedstawiać np. wygląd oryginalnego budynku, którego elewacja jest właśnie remontowana.
Panele elewacyjne można łatwo i szybko wymieniać. Niezależnie od tego, czy są to panele standardowe, czy też wykonane na zamówienie - są one plastyczne i doskonale dostosowują się do specyficznego kształtu fasady (także do krzywizn). Jako wyrób klasy M1/B1 (*Euroclass Bs2d0), membrana Stamisol® FT 371 jest objęta 10-letnią gwarancją. Bardzo istotne jest także to, że membrana nadaje się w 100 proc. do recyklingu (technologia Texyloop® oparta na opatentowanym procesie Vinyloop TM, rozwijanym we współpracy z Solvay). Jest także odporna na krańcowe temperatury od - 30 do + 70oC. Produkt ma certyfikat ISO 9002.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej