Membrany - membrana na elewacje

2007-05-18 14:55

Firma Ferrari wprowadziła do sprzedaży tekstylną membranę na elewacje. Membrana łączy w sobie takie cechy, jak stabilność, przezroczystość i trwałość. Dzięki dwuosiowej kontroli podczas procesu powlekania tkaniny, membrana uzyskuje wyjątkową stabilność wymiarową - zarówno w kierunku osnowy, jak i wątku.

Podczas naciągania płótna na szkielet panele zachowują właściwą płaskość i oryginalną geometrię. Zimą membrana stanowi izolację cieplną, natomiast latem chroni przed promieniami słońca. Barwy typu "Metallic" (złoto, brąz, miedź, aluminium) powodują, że membrany wyglądają tak, jakby były wykonane z metalu; zachowują jednak właściwą sobie elastyczność. Ciemne odcienie włókien zapewniają przezroczystość materii i lepszą widoczność na zewnątrz.
Druk cyfrowy bądź sitowy może uczynić z elewacji tekstylnych wielkowymiarowe nośniki komunikatów. Wybrany nadruk może przedstawiać np. wygląd oryginalnego budynku, którego elewacja jest właśnie remontowana.
Panele elewacyjne można łatwo i szybko wymieniać. Niezależnie od tego, czy są to panele standardowe, czy też wykonane na zamówienie - są one plastyczne i doskonale dostosowują się do specyficznego kształtu fasady (także do krzywizn). Jako wyrób klasy M1/B1 (*Euroclass Bs2d0), membrana Stamisol® FT 371 jest objęta 10-letnią gwarancją. Bardzo istotne jest także to, że membrana nadaje się w 100 proc. do recyklingu (technologia Texyloop® oparta na opatentowanym procesie Vinyloop TM, rozwijanym we współpracy z Solvay). Jest także odporna na krańcowe temperatury od - 30 do + 70oC. Produkt ma certyfikat ISO 9002.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej