Słoneczne rozwiązania

2009-12-03 10:17
Słoneczne domy
Autor: REYNAERS Powłoka SR 40 SOLAR

Koniec roku to doskonały czas na analizę rocznego bilansu energetycznego budynku i wyciągnięcie wniosków na przyszłość, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii. Podsumowując wydatki, warto zastanowić się nad zainstalowaniem energooszczędnych systemów, które pozwolą odciążyć nasz budżet.

Słoneczne domy
Autor: REYNAERS System CW 60 SOLAR
Słoneczne domy
Autor: REYNAERS RB 10 SOLAR

Architektom i firmom wykonawczym oferowane są wielofunkcyjne materiały konstrukcyjne, gotowe produkty generujące prąd elektryczny dzięki panelom fotowoltaicznym, solarne elementy wykończeniowe (np. balustrady), a także solarne pokrycia dachowe, systemy elewacyjne i elementy ochrony przed promieniowaniem słonecznym, takie jak osłony przeciwsłoneczne.

Dzięki proekologicznej polityce prowadzonej przez Unię Europejską, która ma na celu zamianę energii pochodzącej z elektrowni węglowych na energię ze źródeł odnawialnych, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ochrona środowiska wpływa także bezpośrednio na oszczędności w domowym budżecie.

Polskie gminy także pozyskują z funduszy europejskich dopłaty na różne przedsięwzięcia ekologiczne, jak to miało miejsce, np. w w gminie Dzierzgoń, w województwie zachodniopomorskim, gdzie programem: „Słoneczne dachy dla gminy Dzierzgoń” objęto 294 domy jednorodzinne. Dzięki zainstalowanym systemom solarnym mają one w kranie gorącą wodę (nawet do 75oC), tańszą i bez dymiących kominów.

Reynaers Aluminium wprowadził do sprzedaży system ściany osłonowej CW 60 Solar umożliwiający kumulację energii słonecznej. Kolejnym krokiem było zintegrowanie najważniejszych, oferowanych przez firmę systemów z panelami fotowoltaicznymi. Nowa, dostępna od września 2009 r., oferta obejmuje systemy przeciwsłoneczne BS 30 Solar i BS 100 Solar, balustrady RB 10 Solar oraz fotowoltaiczną powłokę dachów SR 40  Solar (dwa ostatnie systemy są rozwiązaniami projektowymi przeznaczonymi na rynek francuski). Nowe produkty solarne umożliwiają nieograniczone projektowanie, gdyż łatwo je zintegrować, zarówno ze sobą, jak i z innymi elementami.

Solar jest w pełni kompatybilny z wszystkimi pozostałymi produktami i rozwiązaniami z aluminium, oferowanymi przez firmę Reynaers. Dzięki temu jest wygodny dla firm wykonawczych oraz łatwy w projektowaniu dla architektów. Dla zwiększenia różnorodności rozwiązań zapewniono kompatybilność z panelami fotowoltaicznymi wszystkich renomowanych producentów, co pozwala klientom na dużą swobodę przy wyborze dostawców. Montaż systemów solarnych, zarówno w warsztacie produkcyjnym, jak i bezpośrednio na budowie, jest bardzo prosty.

W systemach Solar zastosowano rozwiązanie, w którym kable są prowadzone w specjalnych, wodoszczelnych, ukrytych kanałach, co zwiększa estetykę produktu. Jednocześnie, w razie konieczności, nadal można się do nich łatwo dostać od wewnątrz budynku. Produkty są dostępne w dużym wyborze kształtów i kolorów. 

Systemy BS 30 Solar, BS 100 Solar, CW 60 Solar dostępne są u autoryzowanych przedstawicieli firmy Reynaers na terenie całego kraju.

Słoneczne domy
Autor: REYNAERS Ochrona przeciwsłoneczna BS 100 SOLAR
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej