Rodzaje szkła budowlanego

2009-01-09 17:00
Szkło do zadań specjalnych
Autor: brak danych

Szkło budowlane typu SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT to szkło bezpieczne, produkowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i strzec mienia, natomiast szkło SGG STADIP SILENCE zapewnia ochronę przed hałasem.

Szkło budowlane typu SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT to szkło bezpieczne. Zaprojektowane zostało przez firmę Saint-Gobain Glass z myślą o zapewnieniu ochrony i bezpieczeństwa na różnych poziomach i w różnych sytuacjach. Ten rodzaj szkła nie tylko zapobiega skaleczeniu podczas rozbicia szyby, ale chroni też przed aktami wandalizmu, włamaniami oraz nadmiernym hałasem.
Dzięki folii PVB (z butyral poliwinylu) umieszczanej pomiędzy taflami szkła budowlanego uzyskuje się bezpieczne szkła laminowane. Zależnie od stopnia ochrony, jest to jedna (SGG STADIP) lub więcej warstw folii (SGG STADIP PROTECT). W razie stłuczenia szkła, folia PVB utrzymuje rozbite odłamki na miejscu nie pozwalając im się rozsypać. Takiego rodzaju zabezpieczenie wskazane jest w budynkach mieszkalnych, biurowych, obowiązkowe zaś powinno być, np. w żłobkach, przedszkolach czy szkołach. Bezpieczne szkło laminowane SGG STADIP PROTECT sprawdzi się też w budynkach użyteczności publicznej. Z uwagi na dekoracyjność bardzo często stosowane jest w galeriach i centrach handlowych.

Ze szkła SGG STADIP PROTECT wykonuje się drzwi i witryny sklepowe. W przypadku uderzenia (np. kamieniem) folia zatrzyma narzędzie włamania i nie pozwoli złoczyńcy wtargnąć do środka pomieszczenia.
Funkcję ochronną obu opisywanych rodzajów szkła można swobodnie łączyć z innymi ich właściwościami, np. ochroną przeciwsłoneczną lub niskoemisyjnością (szkło może zostać pokryte odpowiednią powłoką).
Do produkcji szkieł SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT mogą być wykorzystane również niektóre typy szkła ornamentowego.

Folie PVB dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, m.in.: opalizującej, barwionej lub bezbarwnej. Obecność folii może więc pozostać niezauważona.

Szkło laminowane SGG STADIP SILENCE dzięki swoim właściwościom izolacyjnym sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom decybeli, np. położonych w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad lub w hałaśliwym centrum miasta. Ze szkła akustycznego wykonuje się również kabiny tłumaczy symultanicznych w centrach konferencyjnych i prasowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej