Profile w klasie HI

2008-11-26 19:00
Profile w klasie HI
Autor: REYNAERS

Im lepsza izolacyjność ścian, tym budynek wymaga mniejszych nakładów finansowych na ogrzewanie i klimatyzację. Aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50 dostępna jest od 2008 roku w ulepszonej pod względem efektywności termicznej wersji HI.

Dostawca profili i systemów fasadowych z aluminium, firma Reynaers opracowała nowe, energooszczędne rozwiązania HI (high insulation) minimalizujące straty ciepła, a więc i koszty ogrzewania budynku. Przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych oraz budujących obiekty użyteczności publicznej (m.in. hotele i biurowce) aluminiowo-szklana ściana kurtynowa CW 50-HI ma współczynnik Uf na poziomie 1,1 W/(m2K), co świadczy o dobrej izolacyjności termicznej.

 

Przekrój przez rygle w ścianie CW 50-HI 

Ściana zachowuje walory estetyczne klasycznego systemu CW 50 i może być uzupełniana o okna, na przykład rozwierano-uchylne z systemu CS 86-HI. W ofercie firmy znajdują się bowiem także inne elementy fasadowe wykonane w nowej, energooszczędnej i poprawionej termicznie klasie HI, takie jak: system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI.
Umożliwia to wykonanie kompletnej elewacji w klasie HI i gwarantuje inwestorowi uzyskanie wymiernych korzyści z powodu niższych kosztów ogrzewania i klimatyzacji budynku.

 
Fragment ściany CW 50-HI; widok od strony wewnętrznej

 
Fragment ściany CW 50-HI; widok z zewnątrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej