Nowy kompozyt miedziany: strukturalne panele elewacyjne

2011-01-04 16:08
Nowy kompozyt miedziany: strukturalne panele elewacyjne
Autor: Luvata

Panele NORDIC Composite zbudowane są z dwóch arkuszy miedzianych spojonych termoplastyczną żywicą, co sprawia, że są one bardzo mocne. Taka budowa paneli, ich giętkość i forma umożliwia redukcję ilości podkonstrukcji oraz podnosi wrażenie architektonicznej jakości każdego budynku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, odbywających się w dniach 11-14 stycznia 2011 w Poznaniu, jest „Zrównoważone budownictwo - inwestycja w przyszłość”. To dobry moment  do zaprezentowania wprowadzanego waśnie na rynek produktu firmy Luvata - Nordic Composite – strukturalnych paneli elewacyjnych o niezwykłej wytrzymałości i łatwych w montażu.

Panele te są przeznaczone do tworzenia systemów elewacyjnych, a szczególnie systemów kasetonowych. Są łatwe w obróbce, co umożliwia prostą produkcję różnych systemów i wzorów.

Duża adhezja między dwoma arkuszami, pozwala na obróbkę kompozytu przy użyciu różnego rodzaju maszyn. Panele mogą być przewiercane przy stosowaniu tradycyjnych narzędzi, cięte przy użyciu gilotyn, piły tarczowych lub maszyn CNC, a także kształtowane w maszynach formujących rolkowo łuki.

„Nasze produkty miedziane z linii NORDIC, w tym NORDIC Composite, przeznaczone do produkcji pokryć dachowych i elewacyjnych wykonane są w 97% z miedzi pochodzenia wtórnego” - powiedział Mr. Janne Juhola, Inżynier Wdrożeniowy z firmy Luvata Pori Inżynier Wdrożeniowy z firmy Luvata Pori.

Panele Nordic Composite są dostępne w formie tradycyjnych kompozytów miedzianych, jak również w kolorystyce końcowej fazy patynowania pod nazwani NORDIC Green i NORDIC Blue traditional oraz Living1. Pod koniec roku dostępne będą także inne warianty kolorystyczne. Możliwe jest łącznie paneli o różnym sposobie oraz fazie patynacji, co pozwala architektom wprowadzać w życie bardziej kreatywne pomysły wraz z korzyściami trwałości i stabilności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej