Nowe glazury i angoby od Röbena

2014-06-03 16:22
cegła ceramiczna
Autor: Röben Cegła glazurowana w kolorze Maduro

Tym razem nie są to jednak glazurowane i angobowane dachówki ceramiczne, ale cegły ceramiczne, elewacyjne. Producent wprowadził kolekcję cegieł ceramicznych w tych wykończeniach z myślą o możliwości idealnego dopasowania elewacji do pokrycia dachowego. Nowe cegły elewacyjne, pokryte glazurą lub angobą, mają też inne zastosowanie.

Kolekcję cegieł elewacyjnych Premium tworzą cztery produkty: Tobago, Maduro i Trentino - pokryte glazurą oraz Kasztan - wykończony angobą. Cegły elewacyjne odznacza gładka, lekko połyskująca powierzchnia. Kolory cegieł ceramicznych nawiązują barwą do dachówek o tych samych nazwach, dzięki czemu w tym samym kolorze może być teraz dach i elewacja, ale nie tylko. Cegły glazurowane i angobowane można też wykorzystać np. do wykończenia komina, cokołu budynku, ogrodzenia.
Cegły z kolekcji Premium są odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, a także kwasoodporne. Gładka powierzchnia cegieł ceramicznych chroni je przed zabrudzeniami. Producent oferuje cegły w wersji perforowanej (cegła dziurawka) i pełnej, w formacie NF (240x115x71 mm).
Ceny cegieł:
Cegła dziurawka – 2,89 zł/szt.
Cegła pełna – 5,47 zł/szt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej