Nowa kolekcja płyt elewacyjnych ROCKPANEL Stones

2017-03-23 15:53
płyty elewacyjne Rockpanel
Autor: ROCKWOOL/ROCKPANEL Płyty elewacyjne z serii ROCKPANEL Stones. Dostępne w 11 kolorach imitujących beton i kamień naturalny

Płyty elewacyjne ROCKPANEL Stones, choć wyglądają na ciążkie płyty betonowe czy z kamienia naturalnego, tak naprawdę są lekkie, łatwe w montażu i obróbce. Płyty elewacyjne mają jeszcze jedną ciekawą właściowść - są elastyczne.

Właściowści płyt elewacyjnych ROCKPANEL Stones

Panele wykonane są z wulkanicznej skały bazaltowej okładziny.Okładziny elewacyjne z tego materiału są lekkie, łatwe w obróbce jak drewno oraz elastyczne - płyty elewacyjne można dowolnie formować, dzieki czemu łatwo się je stosuje w przypadku fasady o skoplikowanej formie.

Z wierzchu płyty elewacyjne pokryte są polimerową emulsją na bazie wody, która zapewnia trwałość koloru. Dodatkowa warstwa ProtectPlus chroni zarówno przed graffiti, jak i promieniowaniem UV oraz przyleganiem kurzu. ProtectPlus zwiększa możliwości samoczyszczące płyt elewacyjnych - nagromadzony na elewacji brud i pył łatwo spłukuje woda deszczowa. Są też odporne na wilgoć i obojętne na wahania temperatury. Ich wysoka stabilność wymiarowa pozwala uzyskać optyczną gładkość wykonywanych elewacji. Płyty elewacyjne są przyjazne środowisku i mogą być powtórnie przetwarzane - klasa A+ lub A nadana przez organizację British Research Establishment (BRE). Ich trwałość szacowana jest na 60 lat.

Oróbka i montaż płyt elewacyjnych

Panele elewacyjne z serii ROCKPANEL Stones maja grubość 8 mm i ważą 8,4 kg/m². Materiał jest łatwy w obróbce, szybko się go montuje na elewacji. Płyty montuje się na podkonstrukcji aluminiowej lub drewnianej, za pomocą odpornych na korozję nitów zrywalnych, wkrętów lub gwoździ. Można także użyć specjalnego systemu montażu na klej. Płyty elewacyjne mogą być obrabiane za pomocą tradycyjnych narzędzi, przeznaczonych do obróbki drewna.

Ochrona przeciwpożarowa

Płyty elewacyjne w wersjach Durable i Xtreme odpowiadają europejskiej klasie reakcji na ogień B-s2, d0 (wg normy EN 13501-1), a w wersji FS-Xtra, zamontowane na podkonstrukcji stalowej lub aluminiowej, spełniają wymagania dla klasy A2-s1, d0. W efekcie, spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej fasad budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Okładziny elewacyjne z kolekcji ROCKPANEL Stones są dostępne w wersjach Durable i Xtreme (od 100 m²) oraz w wersji FS-Xtra (od 100 m²), wszystkie w wymiarach 1,200 mm x 3,050 mm (a od 100 m² także 1,250 mm x 2,500 mm) przy grubości płyt równej 8 mm (9 mm dla FS-Xtra).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej