Kreatywne rozwiązania dla elewacji ze StoSignature

2022-05-25 15:04 Materiał sponsorowany
Sto elewacje Kolekcja StoSignature
Autor: Sto StoSignature łączy różnorodne materiały i techniki, tworząc kolekcję dekoracyjnych powłok elewacyjnych

Technologie elewacyjne obecnie skupiają się przede wszystkim na energooszczędności i trwałości materiałów, ale nie pomijają także aspektów estetycznych. Elewacja to wizytówka całego budynku, dlatego do jej wykonania warto zastosować systemy, które podkreślą bryłę i styl budynku. Kolekcja StoSignature opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach, które pomagają stworzyć impresję najmodniejszych surowców wykorzystywanych w budownictwie.

Elewacja budynku ma ogromny wpływ na to, jak jest on postrzegany z zewnątrz. Jej wygląd powinien w głównej mierze zależeć od tego, w jakiej stylistyce utrzymana jest cała bryła. Kolekcja StoSignature to szereg kreatywnych rozwiązań, które nie tylko można dopasować do każdego stylu, ale są także innowacyjną i modną alternatywą dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych.

Beton architektoniczny na elewacji

Elewacja z użyciem betonu architektonicznego nadaje budynkowi industrialnego charakteru. Ten materiał na dobre zagościł na zewnątrz, ale też wewnątrz obiektów. Używany jest najczęściej przy nowoczesnych budowlach użyteczności publicznej oraz nietuzinkowych domach jednorodzinnych, których właściciele chcą wyróżnić się wśród wszystkich podobnych do siebie projektów.

W kolekcji StoSignature znajdziemy kilka wariantów betonu architektonicznego: Concrete 10, Concrete 20, Concrete 30 oraz Concrete 40. Za ich pomocą stworzyć można oryginalną i chropowatą elewację, która perfekcyjnie podkreśli minimalistyczny charakter bryły budynków, nada im niebanalny wygląd, a co najważniejsze zachowa swoje właściwości przez długie lata.

elewacja beton architektoniczny Sto
Autor: Sto Na elewacji wykorzystano strukturę Graphic 40 - tynk drobnoziarnisty z rysunkiem siatki. Produkt Stolit Milano®

Efekt drewna

Drewno kojarzone jest z materiałem szlachetnym i ponadczasowym. Nie dziwi więc fakt, że bardzo często brane jest pod uwagę również w kontekście elewacji. Drewno pasuje nie tylko do nowoczesnych budowli, ale doskonale będzie współgrać także ze stylem rustykalnym. Istnieje jednak kilka mankamentów użycia tego materiału. Głównym z nich są oczywiście nakłady finansowe, wiążące się nie tylko z robocizną i mocowaniem, ale także z późniejszą impregnacją i konserwacją drewnianej elewacji.

Wybór struktury Wood 10 z kolekcji StoSignature to pewność, że pożądany efekt drewnianych desek zostanie osiągnięty bez wszelkich niedogodności związanych z użyciem oryginalnego rozwiązania. Pomalowanie struktury farbą sprawi, że widoczne na jej powierzchni słoje zostaną wyeksponowane.

Elewacja imitacja drewno Sto
Autor: Sto Impresja Wood 10 - tynk drobnoziarnisty z rysunkiem słojów drewna. Zastosowano produkt Stolit Milano®

Elewacja we wzory

Zastosowanie gładkiej elewacji, to najczęściej wybierane rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. W budynkach użyteczności publicznej (np. szkołach czy bibliotekach) doskonałym rozwiązaniem może być użycie struktury, zawierającej delikatny wzór, który urozmaici prostą bryłę.

Jednym z nich może być drobna struktura Graphic 10 z kolekcji StoSignature, która umożliwia wykonanie za pomocą odpowiednio dobranego szablonu np. wzoru w postaci kółek. Ciekawym rozwiązaniem ożywienia elewacji może być także zastosowanie struktury Graphic 40, na której pojawia się rysunek siatki, a całość jest dodatkowo wygładzona.

Elewacja we wzory Sto
Autor: Sto Tynk o drobnej strukturze z wzorem wykonanym za pomocą szablonu. Struktura Graphic

Zardzewiały beton

Rdzewiejące elewacje budynków, to doskonały i najbardziej awangardowy sposób, aby pokazać ich indywidualny charakter. Taki efekt doskonale sprawdzi się przy minimalistycznej i postindustrialnej architekturze. Elementy z rdzy świetnie będą współgrać także z betonem lub szkłem.

Aby uzyskać efekt rdzy na elewacji, warto zdecydować się na strukturę StoSignature Rust 10, gdzie do uzyskania efektu tynk drobnoziarnisty pokrywa się powłoką metaliczną i laserunkową. To rozwiązanie przywodzi na myśl zardzewiałą, pomarańczową stal i ciekawie będzie prezentowało się m.in. w rewitalizowanych poprzemysłowych obiektach.

elewacja efekt rdzy Sto
Autor: Sto Zastosowanie struktury Rust 10 pozwoli uzyskać efekt rdzy. Powłoka laserunkowa z powłoką metaliczną na tynku drobnoziarnistym

Cała gama rozwiązań StoSignature to mnogość kombinacji, dzięki którym niezależnie od stylu i designu budynku, zrealizujesz swoje pomysły. W Sto wszystko co tworzymy i budujemy, robimy świadomie i z pasją. Więcej na temat naszych działań i zrównoważonego rozwoju przeczytać można tutaj.

Elewacja we wzory Sto
Autor: Sto Przykład wykorzystania struktury Graphic na elewacji przedszkola, Frankfurt, Niemcy. Zastosowane produkty: StoTherm Classic®+StoVentec R; struktura Graphic 10 - Stolit® K na tynku StoNivellit®. Projekt arch. dirschl.federle_architekten
elewacja Sto
Autor: Sto Na elewacji wykorzystano strukturę Linear 10 - tynk szczotkowany
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej