GreenCoat - nowa marka stali powlekanych SSAB

2016-04-21 12:47
stal powlekana
Autor: SSAB Produkty ze stali powlekanej nowej marki GreenCoat to rozwiązania na pokrycia dachowe, okładziny fasad, systemy rynnowe

Marka GreenCoat koncernu SSAB obejmuje produkty z wysokiej jakości stali powlekanej organicznie, z przeznaczeniem dla budownictwa. Są to przede wszytkim systemy dachowe, fasadowe oraz rynnowe.

Dzięki fuzji SSAB i Ruukki połączone zostały technologie i doświadczenia obu firm, a efektem wspólnych prac jest poszerzona oferta ekologicznych produktów ze stali powlekanych organicznie do zastosowań na zewnątrz budynków: dachy, fasady, systemy rynnowe. 

Biotechnologia i energooszczędność

Produkty GreenCoat oparte są na opatentowanej przez SSAB technologii BT (Bio-based Technology), która dała możliwość zastąpienia znacznej części tradycyjnych związków kopalnych przez organiczne, bioodnawialne. Stal podlega w 100% recyklingowi. Produkty przeznaczone na dachy i fasady są energooszczędne - odbijają promienie słoneczne i zmniejszają zapotrzebowanie na energię do chłodzenia wnętrz budynków w sezonie letnim.

Gwarancja trwałości

Gwarancje GreenCoat poparte są ponad 40-letnim doświadczeniu zdobytym podczas testów prowadzonych w realnych warunkach zewnętrznych.
Ponad 10 000 paneli  z powlekanej organicznie stali GreenCoat poddane zostało całorocznemu działaniu surowego klimatu i niesprzyjających warunków (sól morska, śnieg, lód, deszcz, promieniowanie UV, wiatr i sztormy na zachodnim wybrzeżu Szwecji i na Florydzie).
Produkty GreenCoat są odporne na korozję, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania powierzchni. Łatwo można je giąć, ciąć, przebijać i formować. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i opcji wykończenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej