GreenCoat - nowa marka stali powlekanych SSAB

2016-04-21 12:47
stal powlekana
Autor: SSAB Produkty ze stali powlekanej nowej marki GreenCoat to rozwiązania na pokrycia dachowe, okładziny fasad, systemy rynnowe

Marka GreenCoat koncernu SSAB obejmuje produkty z wysokiej jakości stali powlekanej organicznie, z przeznaczeniem dla budownictwa. Są to przede wszytkim systemy dachowe, fasadowe oraz rynnowe.

Dzięki fuzji SSAB i Ruukki połączone zostały technologie i doświadczenia obu firm, a efektem wspólnych prac jest poszerzona oferta ekologicznych produktów ze stali powlekanych organicznie do zastosowań na zewnątrz budynków: dachy, fasady, systemy rynnowe. 

Biotechnologia i energooszczędność

Produkty GreenCoat oparte są na opatentowanej przez SSAB technologii BT (Bio-based Technology), która dała możliwość zastąpienia znacznej części tradycyjnych związków kopalnych przez organiczne, bioodnawialne. Stal podlega w 100% recyklingowi. Produkty przeznaczone na dachy i fasady są energooszczędne - odbijają promienie słoneczne i zmniejszają zapotrzebowanie na energię do chłodzenia wnętrz budynków w sezonie letnim.

Gwarancja trwałości

Gwarancje GreenCoat poparte są ponad 40-letnim doświadczeniu zdobytym podczas testów prowadzonych w realnych warunkach zewnętrznych.
Ponad 10 000 paneli  z powlekanej organicznie stali GreenCoat poddane zostało całorocznemu działaniu surowego klimatu i niesprzyjających warunków (sól morska, śnieg, lód, deszcz, promieniowanie UV, wiatr i sztormy na zachodnim wybrzeżu Szwecji i na Florydzie).
Produkty GreenCoat są odporne na korozję, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania powierzchni. Łatwo można je giąć, ciąć, przebijać i formować. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i opcji wykończenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej