Elewacje. Szkło refleksyjne Pilkington Reflite™ w nowych kolorach

2013-11-25 9:33
Szklana elewacja
Autor: Pilkington Szkło elewacyjne w kolorze zielonym

Na rynek trafiają nowe kolory refleksyjnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Reflite™. Oferta szkła budowlanego na elewacje obejmuje kolory: srebrny, zielony, niebieski, brązowy i szary. Bogatsza paleta kolorów szkła daje większe możliwości projektowe. Szkło refleksyjne sprawdza się w realizacji nowych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, jak i przy renowacji już istniejących.

Szyby refleksyjne Pilkington Reflite™ wykorzystywane na elewacje budynków tworzą skuteczną barierę przed słońcem. Ich różnorodność kolorystyczna przekłada się na większy wybór przy projektowaniu budynków z przeszklonymi fasadami. Dostępne kolory szkła na elewacje to: Clear (srebrzysty), Emerald Green (zielony), Artic Blue (niebieski), Grey (szary) oraz Bronze (brązowy).
Szkło refleksyjne na elewacje Pilkington Reflite™ odznacza się niską przepuszczalnością energii słonecznej - chroni to wnętrza przeszklonych budynków przed nadmiernym nagrzewaniem się i pozwala obniżyć koszty klimatyzacji. Warto wiedzieć, że systemy klimatyzacji w okresie letnim zużywają więcej energii niż systemy grzewcze w chłodnych miesiącach. Inwestycja w szkło budowlane przeciwsłoneczne na fasadach wpisuje się więc w strategię minimalizowania kosztów użytkowania budynku.

Szkło Pilkington Reflite™ odznacza się wysoką refleksyjnością z efektem lustra, zapewniając użytkownikom prywatność. To szkło z twardą powłoką, które może być z łatwością przetwarzane – hartowane, laminowane, cięte i gięte. Proces hartowania, któremu poddaje się szkło, pozwala zminimalizować ryzyko pękania termicznego pojawiające się na nasłonecznionych fasadach ze szkła o wysokim stopniu absorpcji energii słonecznej. Istnieje możliwość łączenia szkła w szybach zespolonych ze szkłem niskoemisyjnym (np. Pilkington Optitherm™), co pozwala osiągnąć wysoki poziom izolacyjności cieplnej i zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej