Elewacje. Szkło refleksyjne Pilkington Reflite™ w nowych kolorach

2013-11-25 9:33
Szklana elewacja
Autor: Pilkington Szkło elewacyjne w kolorze zielonym

Na rynek trafiają nowe kolory refleksyjnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Reflite™. Oferta szkła budowlanego na elewacje obejmuje kolory: srebrny, zielony, niebieski, brązowy i szary. Bogatsza paleta kolorów szkła daje większe możliwości projektowe. Szkło refleksyjne sprawdza się w realizacji nowych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, jak i przy renowacji już istniejących.

Szyby refleksyjne Pilkington Reflite™ wykorzystywane na elewacje budynków tworzą skuteczną barierę przed słońcem. Ich różnorodność kolorystyczna przekłada się na większy wybór przy projektowaniu budynków z przeszklonymi fasadami. Dostępne kolory szkła na elewacje to: Clear (srebrzysty), Emerald Green (zielony), Artic Blue (niebieski), Grey (szary) oraz Bronze (brązowy).
Szkło refleksyjne na elewacje Pilkington Reflite™ odznacza się niską przepuszczalnością energii słonecznej - chroni to wnętrza przeszklonych budynków przed nadmiernym nagrzewaniem się i pozwala obniżyć koszty klimatyzacji. Warto wiedzieć, że systemy klimatyzacji w okresie letnim zużywają więcej energii niż systemy grzewcze w chłodnych miesiącach. Inwestycja w szkło budowlane przeciwsłoneczne na fasadach wpisuje się więc w strategię minimalizowania kosztów użytkowania budynku.

Szkło Pilkington Reflite™ odznacza się wysoką refleksyjnością z efektem lustra, zapewniając użytkownikom prywatność. To szkło z twardą powłoką, które może być z łatwością przetwarzane – hartowane, laminowane, cięte i gięte. Proces hartowania, któremu poddaje się szkło, pozwala zminimalizować ryzyko pękania termicznego pojawiające się na nasłonecznionych fasadach ze szkła o wysokim stopniu absorpcji energii słonecznej. Istnieje możliwość łączenia szkła w szybach zespolonych ze szkłem niskoemisyjnym (np. Pilkington Optitherm™), co pozwala osiągnąć wysoki poziom izolacyjności cieplnej i zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej