Elewacja wentylowana. Szklany system elewacyjny StoVentec Glass

2015-07-10 10:11
elewacja z paneli szklanych
Autor: Sto Panele elewacyjne StoVentec Glass produkowane są w bogatej palecie kolorów. Przy projektowaniu fasady możliwie jest wykorzystanie paneli nawet w bardzo ciemnych, intensywnych kolorach - stała cyrkulacja powietrza w szczelinie wentylacyjnej, nawet przy wysokiej dobowej amplitudzie temperatur, zapewnia ochronę elewacji

Głównym elementem systemu StoVentec Glass są płyty elewacyjne, prefabrykowane, wykonane z granulatu z przetworzonej stłuczki szklanej (szkło hartowane). System tworzy elewację wentylowaną budynku i sprawdza się nie tylko na fasadach obiektów nowo budowanych, ale także już istniejących, wymagających termomodernizacji, jak również we wnętrzach.

Elewacje wentylowane, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza między warstwą izolacyjną, a płytą nośną, to polecane rozwiązanie nie tylko na docieplenie budynku, ale również zmianę wyglądu fasady. Panele elewacyjne systemu StoVentec Glass ze stłuczki szkła hartowanego wyróżniają różnorodne kolory z połyskiem, kształty i wymiary. Niewidoczne mocowanie paneli elewacyjnych oraz możliwość łączenia powierzchni panelowych z powierzchniami bezspoinowymi, np. wykończonymi tynkiem dają większe możliwości projektowe.
Regulowana podkonstrukcja systemu paneli elewacyjnych umożliwia zachowanie zmiennej odległości między ścianą a płytą nośną, co pozwala na niwelowanie nierówności nawet w przypadku wyjątkowo nieregularnych czy uszkodzonych podłoży. System fasadowy jest odporny na czynniki atmosferyczne, nie rozprzestrzenia ognia, zapewnia dobrą izolację cieplną, poprawia także izolacyjność akustyczną budynku do 10 dB.

Dzięki cołopowierzchniowemu klejeniu szkła hartowanego do płyty systemowej, nawet po uszkodzeniu powierzchni szklanej, panele elewacyjne nie rozpadają się na kawałki. Montaż prefebrykowanych paneli jest łatwy i przebiega szybko. Możliwa jest wymiana pojedynczych paneli, np. w przypadku uszkodzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej