Budynek ze szkła i metalu

2007-05-18 15:32

Budynek administracyjny B22 przedsiębiorstwa Airbus niektórzy określają mianem "marzenia ze szkła i metalu". Projekt powstał w paryskim biurze architektonicznym Chaix & Morel. Pracownia zaproponowała kompleks budynków składający się z czterech zróżnicowanych wysokościowo budowli, połączonych ze sobą zadaszonym, ozdobionym zielenią atrium. Dobór odpowiednich materiałów spowodował, że projekt jest nie tylko nowoczesny, ale też zharmonizowany z otoczeniem.

Szkło i materiał REYNOBOND nadają budowli wyjątkowej elegancji.
M. Krauss, architekt - wykonawca firmy Chaix & Morel wyjaśnia, dlaczego przy tak dużej powierzchni fasady zewnętrznej, rzędu 10 tys. mkw., zdecydowano się na REYNOBOND :
"Mieliśmy dwie wytyczne, które mogły zostać spełnione jedynie przez materiał firmy REYNOBOND. Z jednej strony materiał powinien stwarzać i odzwierciedlać w doskonały sposób wrażenie samolotu: metal, niezawodność i przede wszystkim - możliwość jego nitowania. Z drugiej strony REYNOBOND w sposób znakomity spełniał nasz wymóg dotyczący prostoty jego obróbki i formowania, ponieważ jest to jedyna płyta połączeniowo-wiążąca o długości rzędu sześciu metrów i szerokości rzędu dwóch metrów, która jest dostarczana seryjnie".

Virginie Leicht, kierownik komunikacji przedsiębiorstw przy Alcoa Architectural Products, uzupełnia: "Rozwijając materiał REYNOBOND XXL po raz kolejny wykazaliśmy, że potrzeby naszych klientów stanowią dla nas autentyczne wyzwanie i traktujemy je jak najbardziej poważnie. Płyta połączeniowo-wiążąca o szerokości 2 m ma wiele zalet - począwszy od montażu a skończywszy na estetyce".

Co do tego, że materiał marki REYNOBOND spełni pokładane w nim nadzieje, architekt M.Krauss nie ma żadnych wątpliwości:
"Zdecydowaliśmy się na materiał REYNOBOND nie tylko ze względu na jego zalety techniczne, ale także ze względu na to, że możemy liczyć na absolutne dochowanie terminów przez przedsiębiorstwo Alcoa i na jego znakomity serwis. Dla nas jest to szczególnie ważne, ponieważ prace firmy Chaix & Morel są na całym świecie synonimem dobrej jakości".


Budynek B22 przedsiębiorstwa Airbus w liczbach:

  • Biuro architektoniczne: Chaix & Morel
  • Architekt M. Krauss
  • Płaskie płyty REYNOBOND®: 10 tys. mkw., szerokość - 2 m
  • Powierzchnia-DURAGLOSS 5000 431, kolor srebrny
  • Umocowania: nitowane

Przedsiębiorstwo Alcoa Architectural Products w Merxheim (Francja) to spółka-córka przedsiębiorstwa Alcoa, znanego na świecie producenta aluminium. AAP zajmuje się produkcją płyt REYNOBOND® i REYNOLUX®.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej