Budynek ze szkła i metalu

2007-05-18 15:32

Budynek administracyjny B22 przedsiębiorstwa Airbus niektórzy określają mianem "marzenia ze szkła i metalu". Projekt powstał w paryskim biurze architektonicznym Chaix & Morel. Pracownia zaproponowała kompleks budynków składający się z czterech zróżnicowanych wysokościowo budowli, połączonych ze sobą zadaszonym, ozdobionym zielenią atrium. Dobór odpowiednich materiałów spowodował, że projekt jest nie tylko nowoczesny, ale też zharmonizowany z otoczeniem.

Szkło i materiał REYNOBOND nadają budowli wyjątkowej elegancji.
M. Krauss, architekt - wykonawca firmy Chaix & Morel wyjaśnia, dlaczego przy tak dużej powierzchni fasady zewnętrznej, rzędu 10 tys. mkw., zdecydowano się na REYNOBOND :
"Mieliśmy dwie wytyczne, które mogły zostać spełnione jedynie przez materiał firmy REYNOBOND. Z jednej strony materiał powinien stwarzać i odzwierciedlać w doskonały sposób wrażenie samolotu: metal, niezawodność i przede wszystkim - możliwość jego nitowania. Z drugiej strony REYNOBOND w sposób znakomity spełniał nasz wymóg dotyczący prostoty jego obróbki i formowania, ponieważ jest to jedyna płyta połączeniowo-wiążąca o długości rzędu sześciu metrów i szerokości rzędu dwóch metrów, która jest dostarczana seryjnie".

Virginie Leicht, kierownik komunikacji przedsiębiorstw przy Alcoa Architectural Products, uzupełnia: "Rozwijając materiał REYNOBOND XXL po raz kolejny wykazaliśmy, że potrzeby naszych klientów stanowią dla nas autentyczne wyzwanie i traktujemy je jak najbardziej poważnie. Płyta połączeniowo-wiążąca o szerokości 2 m ma wiele zalet - począwszy od montażu a skończywszy na estetyce".

Co do tego, że materiał marki REYNOBOND spełni pokładane w nim nadzieje, architekt M.Krauss nie ma żadnych wątpliwości:
"Zdecydowaliśmy się na materiał REYNOBOND nie tylko ze względu na jego zalety techniczne, ale także ze względu na to, że możemy liczyć na absolutne dochowanie terminów przez przedsiębiorstwo Alcoa i na jego znakomity serwis. Dla nas jest to szczególnie ważne, ponieważ prace firmy Chaix & Morel są na całym świecie synonimem dobrej jakości".


Budynek B22 przedsiębiorstwa Airbus w liczbach:

  • Biuro architektoniczne: Chaix & Morel
  • Architekt M. Krauss
  • Płaskie płyty REYNOBOND®: 10 tys. mkw., szerokość - 2 m
  • Powierzchnia-DURAGLOSS 5000 431, kolor srebrny
  • Umocowania: nitowane

Przedsiębiorstwo Alcoa Architectural Products w Merxheim (Francja) to spółka-córka przedsiębiorstwa Alcoa, znanego na świecie producenta aluminium. AAP zajmuje się produkcją płyt REYNOBOND® i REYNOLUX®.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej