System rynnowy PVC 110

2007-05-22 15:51
PVC 110
Autor: brak danych

System rynnowy Galeco PVC 110 udoskonalono z myślą o mniejszych dachach - małych domach jednorodzinnych, jaskółkach, wykuszach, balkonach, altanach, garażach i budynkach gospodarczych.

Zmodernizowane zostały wszystkie kształtki oraz wygląd rynny: łuku wewnętrznego i zewnętrznego, zaślepki, haka, odpływu oraz łącznika. Każdy z udoskonalonych elementów (oprócz odpływu) wyposażony jest w specjalne "zaczepy", dzięki którym mocowanie systemu jest stabilniejsze i pewniejsze. Ponadto łuki wewnętrzne mają delikatnie zaokrąglony kąt. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed wychlapywaniem wody na zewnątrz, nawet podczas obfitych opadów. Dodatkowo w przypadku łuków wewnętrznych znacznie podnosi ich estetykę.

Dzięki wprowadzonym zmianom, do odwodnienia poszczególnych płaszczyzn dachu, inwestor lub wykonawca może wybierać rynny różnej wielkości zachowując pełną spójność kształtów i estetyki orynnowania. Poszczególne elementy systemu wykonane są z nieplastyfikowanego polichlorku winylu, który cechuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, zginanie oraz na odbarwienia. Odporny jest również na korozję, działanie wielu kwasów, zasad i soli oraz innych związków rozpuszczalnych w wodzie deszczowej. Łączniki wraz z odpływami, za pomocą specjalnych uchwytów bocznych są montowane do deski doczołowej (stabilizacja całego systemu). W wyniku takiego połączenia elementem ruchomym całego systemu jest rynna, która pod wpływem zmieniającej się temperatury rozciąga się i kurczy. Na łączniku rynny umieszczono linie montażowe z oznaczeniem temperatur. Wskazują one, do którego miejsca należy dosunąć rynnę w zależności od temperatury panującej w chwili montażu. Dzięki temu system można dokładnie zainstalować w zależności do temperatury otoczenia. Łączniki wyposażono w uszczelki korzystnie wpływające na szczelność systemu. Łączenie rynny z rurą spustową przy pomocy odpływu przelotowego, zaopatrzono w nowoczesny system progów. Dzięki, którym wylewająca się z rynny woda nie wycieka na zewnątrz (jest zatrzymywana, bez potrzeby stosowania uszczelek) i spływa w sposób naturalny do rury spustowej.

Sposób instalacji to kolejna zaleta systemu. Podczas montażu najpierw zakłada się haki utrzymujące całą konstrukcję orynnowania, następnie fartuchy nadrynnowe, a na końcu rynny. Taka kolejność ułatwia montaż, zapobiega także uszkodzeniu elementów orynnowania w czasie kładzenia pokrycia dachowego (spadające podczas kładzenia pokrycia narzędzia i dachówki nie uszkodzą rynien). Wysokość haków można regulować w pionie.
System dostępny jest w kolorze brązowym i białym. Montowany jest na zatrzask, nie jest więc wymagany specjalistyczny sprzęt, ale zalecane jest jego wykonanie przez profesjonalną firmę dekarską.

Charakterystyka:

  • materiał: PVC
  • tradycyjny kształt rynny
  • zewnętrzne wywinięcie do wewnątrz wzmacnia i usztywnia konstrukcję rynny, eliminując jednocześnie możliwość wychlapywania wody przy intensywnych opadach
  • wywinięcie wewnętrzne wzmacnia rynnę od strony deski czołowej i ułatwia montaż pasa nadrynnowego
  • uszczelki o wysokiej jakości tworzy szczelny, ale umożliwiający ekspansję termiczną system
  • kolanka z wejściem na wpust i rury z mufą eliminują konieczność stosowania łączników (rur z mufą)
  • możliwość wykonania łuków o dowolnym kącie rozwarcia
  • dostępne są obejmy z różnymi długościami dybli
WAŻNE!

Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, bardzo ważne jest czyszczenie rynien, również nowych, przynajmniej dwa razy do roku!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej