Opinia eksperta. Dachówka ceramiczna - inwestycja na lata

2013-02-28 12:12
ekspert roben
Autor: Röben Krzysztof Omilian, Koordynator ds. Kierowników Regionów, Röben Polska

Krzysztof Omilian, koordynator ds. kierowników regionów, Röben Polska: Kupując pokrycie dachowe, zwróćmy uwagę na gwarancję udzieloną przez producenta. Dach to inwestycja na pokolenia, warto więc wybrać pokrycie z gwarancją przynajmniej na 20-30 lat. W praktyce długowieczne pokrycia, takie jak dachówki ceramiczne, mogą pozostać funkcjonalne nawet przez 150 lat. By zagwarantować wysoką jakość i długowieczność pokrycia dachowego, należy wybrać dachówki mrozoodporne i mało nasiąkliwe, ponieważ dach nieustannie poddawany jest działaniu różnych czynników atmosferycznych, w tym niskich temperatur. Co to oznacza?

Im niższy wskaźnik nasiąkliwości, tym lepiej, ponieważ mniejsza jest wtedy zdolność materiału do wchłaniania wody. Z kolei właściwości mrozoodporne posiadają te materiały budowlane, u których wielokrotnie przeprowadzony proces zamrażania i odmrażania nie wywołuje żadnych zmian ani odkształceń. W dachówkach ceramicznych najwyższej jakości nawet po 150 cyklach nie obserwuje się żadnych defektów w ich strukturze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej