Dachówka betonowa IBF Aarhus

2020-01-23 13:13
Dachówka betonowa Aarhus
Autor: IBF Dachówka betonowa Aarhus oferowana jest w kolorach: ceglastym, antracytowym i czarnym

Dachówka betonowa Aarhus polecana jest na wysokie dachy dwuspadowe o prostej geometrii. Dachówka ma płaską formę, przez co dach z tym pokryciem sprawia wrażenie lżejszego.

Betonowa, płaska dachówka Aarhus produkowana jest w najchętniej wybieranych przez inwestorów kolorach: ceglastym, czarnym i antracytowym. Dachówka przeznaczona jest na dachy dwuspadowe o kącie nachylenia 15º - 90º, choć najoptymalniejszy kąt nachylenia dachu dla tego pokrycia mieści się w przedziale 27º - 60º.

Przy dachach o kącie nachylenia powyżej 60º zaleca się mocować co drugą dachówkę, a także stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci foliowania czy deskowania. Przy spadku poniżej 27º  dach należy zabezpieczyć dodatkowo pełnym deskowaniem oraz zwiększonymi zakładami folii PVC.

Powierzchnia dachówki jest matowa z minimalnym połyskiem. Wykończona jest specjalną powłoką (żywica akrylowa w połączeniu z komponentami mineralnymi) odporną na porastanie mchem.

Dane techniczne dachówki Aarhus:

długość: 420 mm
szerokość: 330 mm
wysokość profilu: 20 mm
szerokość krycia: 300 mm
ciężar: 4,2 kg

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej