Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

2024-03-25 15:54
Rozmowy Muratora i Rozmowy Architektury-murator podczas Warsaw Build 2024
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Marek Karwowski – general manager EPPA – Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego; Piotr Laskowski – redaktor naczelny Muratora

Przed naszą kamerę zaprosiliśmy Marka Karwowskiego, general managera EPPA, z którym dyskutowaliśmy m.in. o nowych dyrektywach UE dotyczących redukcji śladu węglowego budynków i związanych z tym obowiązkach w zakresie sporządzania świadectw energetycznych. Spotkanie było też okazją do rozmowy o inicjatywach wpisujących się w założenia zrównoważonego budownictwa, takich jak projekt OKNOREC, promujący recykling demontowanych w ramach termomodernizacji okien. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz wideo!

Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

#RozmowyMuratora to nowy cykl wywiadów z ekspertami i przedstawicielami branży budowlanej. Podczas Targów Warsaw Build 2024 razem z naszymi gośćmi podsumowaliśmy miniony rok i rozmawialiśmy m.in. o obecnych oraz nachodzących wyzwaniach.

Goście Studia Murator 2024:

Marek Karwowski – general manager EPPA – Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego, które reprezentuje producentów systemów okiennych z PVC i związanych z nimi produktów budowlanych w Europie. 

Małgorzata Walczak-Gomuła – prezes zarządu ASM Research Solutions Strategy, spółki zajmującej się badaniami rynku m.in. dla branży budowlanej. 

Anna Cymer – historyczka i krytyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP. Autorka książki "Architektura w Polsce 1945–1989".

Justyna Glusman – polska ekonomistka i badaczka specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska. Związana z Stowarzyszeniem Fala Renowacji zajmującym się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej