Rozmowy Muratora: jak wygląda niezwykłe biuro z recyklingu? Odwiedziliśmy warszawską siedzibę Arup. Zobacz WIDEO

2024-04-19 13:33

Z kamerą odwiedziliśmy warszawską siedzibę firmy Arup. To jedno z pierwszych biur, w którym na tak dużą skalę zastosowano zrównoważone rozwiązania. Znalazło się w nim ponad 600 roślin, aż 90 proc. mebli pochodzi z drugiej ręki, a część materiałów i instalacji wykorzystano ponownie. Z Elżbietą Cichońską, prezes Arup w Polsce, oraz Małgorzatą Madalińską, manager projektu, rozmawiamy o procesie realizacji i najciekawszych zastosowanych tu rozwiązaniach. Zobacz WIDEO!

Zielone farmy roślin, beton konopny, naścienne panele akustyczne z grzybni, sufity z papieru – to jedno z pierwszych tak ekologicznych biur. Firma Arup, która zajmuje się doradztwem strategicznym w zakresie zrównoważonej inżynierii, postanowiła uczynić ze swojej siedziby wizytówkę działalności. W projekcie zastosowano innowacyjne materiały, większość mebli pochodziła z drugiego obiegu, a ponad połowa urządzeń grzewczo-chłodzących po poprzednim najemcy pozostała na swoim miejscu.

Z kamerą Muratorplus odwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce. O wieloetapowym procesie realizacji oraz niestandardowych i prośrodowiskowych rozwiązaniach, które zastosowano w warszawskim biurze Arup, rozmawiamy z Elżbietą Cichońską, prezes Arup w Polsce, oraz Małgorzatą Madalińską, manager projektu. 

  • Zobacz, jak wygląda jedno z najbardziej ekologicznych biur na świecie i dowiedz się, jak powstawało. Obejrzyj materiał wideo:
Rozmowy Muratora: ARUP - niezwykłe biuro z recyklingu
Warszawskie biuro Arup - najlepsze biuro na świecie według FRAME Magazine

Siedziba Arup w Warszawie zwyciężyła w konkursie FRAME AWARDS 2023, organizowanym przez jeden z najbardziej wpływowych magazynów w świecie designu „FRAME”. Realizacja otrzymała tytuł najlepszej małej przestrzeni biurowej roku. Jury szczególnie doceniło funkcjonalność stworzonego miejsca.

Wprowadzone w warszawskiej siedzibie Arup rozwiązania zostały także docenione w Polsce w konkursie PLGBC Green Building Awards, w którym realizacja Arup otrzymała tytuł najlepszego zrównoważonego wnętrza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej