Zmiany w krakowskich komisariatach

2007-06-01 15:57

Na podstawie porozumienia między władzami Krakowa a lokalną policją dojdzie do powstania przy ul. Aleksandry Centrum Bezpieczeństwa. W tym miejscu funkcjonować mają obok siebie Komisariat Policji i Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej.

Problemy krakowskiej policji pomoże rozwiązać miasto, które zdeklarowało się przeznaczyć na ten cel blisko 16 mln zł. Dzięki pomocy finansowej zostaną zrekompensowane policjantom dotychczasowe niedogodności, jakie wiązały się z pracą wydziałów. Komisariaty były trzy, przy czym aby dostać się z jednego z nich do drugiego należało pokonać prawie połowę zakorkowanego miasta. Oprócz odległości sytuację komplikowały wielkie blokowiska, które znajdują się miedzy ramionami poszczególnych budynków.

 

Nowa siedziba komisariatu będzie gotowa do 2009 roku. Nowoczesny budynek, który rośnie na skrzyżowaniu ulic Aleksandry i Ćwiklińskiej, pomieści w przyszłości dwustu pracowników. Obiekt Komendy Wojewódzkiej posiadać będzie cztery piętra, które zostaną zagospodarowane zgodnie z nowymi potrzebami policji. Powierzchnia użytkowa wyniesie 3014 m2. Wyglądem budynku zajęło się Biuro Projektowe Budownictwa "Projectus" z Bielska-Białej. Całość inwestycji finansuje po połowie gmina Kraków wraz z miejską komendą.
Nowym miejscem pracy będą mogli się cieszyć policjanci z Bieżanowa. Z policjantami sąsiadować będą strażacy. W tym kompleksie budynków działała już wcześniej jednostka ratowniczo-gaśnicza. Po przekazaniu komisariatu powstanie drugie w Krakowie nowoczesne Centrum Bezpieczeństwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej