Zmiany na Uniwersytecie

2009-06-08 16:08

Uniwersytet Łódzki, w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wyremontuje swoje wydziały. Ogólna wartość projektów aktualnie realizowanych, a są to dwa projekty, wynosi 126 490 000 zł.

Władze Uniwersytetu Łódzkiego postanowiły zrealizować dwa główne projekty:

I - Budowa i modernizacja Wydziałów Biologii, Fizyki i Chemii:
Projekt polega na modernizacji i adaptacji do celów dydatktycznych istniejących już budynków oraz wybudowaniu nowych. Został podzielony na cztery części (zadania):

  • Pawilon Biologii Molekularnej - w ramach pierwszego zadania, przy ul. Pomorskiej, wybudowany zostanie nowy budynek i zostanie wyposażony w nowe sprzęty. Jego powierzchnia wyniesie 5081 m2. W budynku znajdą się pomieszczenia Instytutów Biofizyki i Biochemii, a także Katedry Neurobiologii i Katedry Cytofizjologii. Będzie to łącznie 78 sal, pracowni i laboratoriów. W planach jest także aula na 180 osób i pracownie naukowo-dydaktyczne i komputerowe. Planowane zakończenie tej inwestycji to maj 2010 r.
  • Terenowa Stacja Przyrodnicza w Spale - projekt obejmuje modernizację i rozbudowę istniejącego budynku szkoły oraz wyposażenie go. Budynek o powierzchni 1590 m2 pomieści sale wykładowe, pracownie, a także 35 miejsc noclegowych dla studentów i wykładowców. Inwestycja ma się rozpocząć w IV kwartale 2009 r. a zakończyć w IV kwartale 2010 r.
  • Kompleks budynków Wydziału Chemii - będzie to rozbudowa i modernizacja bazy lokalowej na potrzeby dydaktyczne. Pierwszym etapem tego projektu są prace remontowe w budynkach przy ul. Tamka rozpoczęte już w 2006 r. Zakończone zostaną we wrześniu tego roku. Powierzchnia kompleksu (jest to 7 budynków) wynosi 6990 m2, a wewnatrz znajdują się sale i pomieszczenia laboratoryjne, aula na 156 osób, sale wykładowe i pracownie komputerowe (łącznie 242 stanowiska). Etapem drugim będzie rozpoczęcie prac przy Pawilonie Chemii przy ul. Pomorskiej. Nastąpi to w II kwartale 2010 r. a zakończy się w II kwartale 2011 r. Powierzchnia pawlonu wynosi 1180 m2.
  • Budynek Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej - przy ul. Pomorskiej zostaną wykonane prace takie jak: termomodernizacja (juz rozpoczęta w 2008 r.), która zakończy się we wrześniu 2009 r. oraz realizacja dokumentacji technicznej w środku budynku. Do tego etapu zostanie ogłoszony przetarg w IV kwartale 2009 r.

Koszt wszystkich prac przy Wydziałach Biologii, Fizyki i Chemii wynosi ponad 100 mln zł.

II - Centrum Informatyczno-Ekonometryczne Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego:

W ramach zgłoszonego projektu zmieniona zostać ma zabudowa dawnego szpitala i zespołu poradni lekarskich PALMA. Po realizacji budynki staną się nowoczesnym Centrum Informatyczno-Ekonometrycznym Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. W ramach tej inwestycji zostaną wykonane prace wyburzeniowe, ziemne, budowlano-konstrukcyjne, a także wykończeniowe i instalacyjne. Obiekt będzie miał również nowe wyposażenie. Odmienione budynki, już jako "E" i "F" zostaną przyłączone do zespołu budynków Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego położonego między ulicą P.O.W. a ulicą Rewolucji 1905 r. Nowe obiekty ustanowią kompleks i będą miały łączną powierzchnię 9388 m2. W środku znajdą się sale wykładowe, biblioteka, pracownie komputerowe, a także pomieszczenia z dostępem do internetu.
Prace budowlano-remontowe rozpoczęły się już w maju tego roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień/październik 2010 r. Koszt przebudowy to ponad 25 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej