Zielonogórska uczelnia będzie mieć nową bibliotekę

2007-05-24 13:54

Uniwersytet Zielonogórski planuje budowę nowej biblioteki. Gmach stanie przy alei Wojska Polskiego. Całkowity koszt inwestycji to 72 mln zł.

Uniwersytet Zielonogórski cały czas inwestuje. Niedawno zakończyła się budowa gmachu Instytutu Budownictwa oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Teraz powstał pomysł budowy nowej biblioteki uniwersyteckiej. Obiekt zlokalizowany będzie przy alei wojska Polskiego. Ma kosztować 72 mln zł. Na razie uczelnia nie ma środków na sfinansowanie tego przedsięwzięcia. UZ będzie się starać o pieniądze z różnych źródeł m.in. z Unii Europejskiej.
Prace budowlane mają się rozpocząć w 2007 roku. Obecnie trwa przeróbka projektu, by sale, w których miało być archiwum, adaptować na pomieszczenia dydaktyczne dla Wydziału Nauk Pedagogicznych i Społecznych. Uczelnia do 2009 roku chce także zakończyć budowę siedziby dla Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji, czyli kolejne piętra wieżowca, na którego parterze jest inkubator. W przyszłości planuje się także unowocześnienie akademików. Ta inwestycja jest na etapie opracowywania dokumentacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej