Zespół basenów sportowych w Poznaniu

2007-06-08 13:21

W Poznaniu, na terenie planowanego kompleksu sportowego Termy Maltańskie, powstanie zespół basenów. Będą one spełniały wymagania i normy federacji międzynarodowych, co umożliwi organizację imprez sportowych światowej rangi.

Realizacja tej inwestycji jest możliwa m.in. dzięki temu, że Minister Edukacji Narodowej i Sportu podjął decyzję o jej zaliczeniu do strategicznych dla polskiego sportu.
Dziesięciotorowy basen olimpijski, który powstanie w kompleksie, będzie miał wymiary 50x25x2 m. Na widowni będzie około 2 tys. miejsc. W planach jest także budowa basenu do skoków z widownią na tysiąc miejsc oraz basenu treningowego. Na terenie kompleksu mają powstać pomieszczenia do badań i kontroli antydopingowej, biura komisji technicznej, kierownictwa zawodów, sędziów, reporterów. Powstanie także sala z odpowiednim zapleczem i wyposażeniem technicznym przeznaczona na konferencje prasowe.
Koszt budowy zespołu basenów oszacowano na 100 mln zł. Przedsięwzięcie zostało ujęte w planach inwestycyjnych Poznania na lata 2005-2009. W 2007 roku miasto przeznaczy na ten cel 12 mln zł, a w roku 2008 - 18 mln zł. Poznań pokryje łącznie 30 proc. kosztów inwestycji. 20 proc. kosztów ma być pozyskana na zasadach komercyjnych. Pozostałe 50 proc. sfinansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Inwestycja jest ważna dla miasta; ma ona ułatwić starania o organizację letniej uniwersjady.
Miasto planuje także budowę części hotelowej i rekreacyjnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej