Zakończyła się przebudowa krakowskiego wiaduktu na al. 29 Listopada

2023-02-05 17:37

W ramach rozbudowy al. 29 Listopada w Krakowie zakończyła się przebudowa wiaduktu położonego przy pobliskiej ul. Siewnej. To dobre wiadomości dla mieszkańców, bo pod konstrukcją zmieści się m.in. dodatkowa jezdnia. W ramach inwestycji trwa także budowa drugiego wiaduktu położonego bliżej ul. ks. Józefa Meiera.

Co zmieniło się na al. 29 Listopada?

Wiadukt, który powstał na linii kolejowej nr 8 jest częścią rozbudowy al. 29 Listopada w Krakowie na odcinku około 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta.

W ramach inwestycji jezdnia będzie miała cztery pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem komunikacji zbiorowej.

- W ramach zadania powstaje 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 2,8 km buspasów, które będą również służyć do skrętu w prawo, a tam gdzie to konieczne, ustawione zostaną ekrany akustyczne w trosce o komfort akustyczny mieszkańców. Projekt przewiduje łącznie przebudowę i budowę aż 15 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do wylotówki na Warszawę. Przebudowywane są dwa wiadukty kolejowe, a także infrastruktura techniczna – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Nowy wiadukt, który powstał nieopodal ul. Siewnej jest dłuższy od swojego poprzednika, co pozwoli zmieścić pod nim dodatkową jezdnię, szersze chodniki i nowe ścieżki rowerowe. Konstrukcję możemy zobaczyć z okien pociągów jadących z Krakowa w kierunku Miechowa czy Warszawy.

Warto dodać, że na al. 29 Listopada powstaje także drugi wiadukt, położony nieco dalej na północ. Konstrukcja jest budowana na linii kolejowej 95, nieopodal ul. ks. Józefa Meiera. Podobnie jak w przypadku ukończonego wiaduktu, znajdzie się pod nim dodatkowa przestrzeń dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

Ferie w Krakowie: oferta Tauron Areny

QUIZ PRL. Jak długo Polacy pracowali na pralkę czy Fiata 126p?

Pytanie 1 z 10
W barku będącym częścią kompletu mebli najczęściej trzymano:
Źródło: Dobre informacje dla kierowców. Zakończyła się przebudowa wiaduktu na al. 29 Listopada
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej