Zakończyła się modernizacja bloku numer 9 w Elektrowni Bełchatów

2016-02-23 14:17
Elektrociepłownia Bełchatów
Autor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Elektrociepłownia Bełchatów – blok nr 9 został zsynchronizowany z Krajową Siecią Elektroenergetyczną

Blok nr 9 został podłączony do krajowej sieci elektroenergetycznej. To przedostatnia jednostka z dziesięciu (3-12) przeznaczonych do modernizacji w ramach programu kompleksowej rekonstrukcji i modernizacji. Wartość całej inwestycji to około 7,7 mld zł. Prace rozpoczęty się w 2007.

Modernizacja jednostek 3-12 Elektrowni Bełchatów obejmuje rekonstrukcję podstawowych urządzeń, układów technologicznych i instalacji. Po uruchomieniu bloku nr 9 całkowita moc zainstalowana wynosi 5298 MW. W wyniku modernizacji zwiększy się moc poszczególnych jednostek z 370 do 390 MW, o 2% wzrośnie sprawność bloków. Dzięki unowocześnieniu jednostek łączna moc Elektrowni Bełchatów wzrośnie do 5472 MW. Obecnie trwa modernizacja bloku nr 10. Prace zakończą się w maju 2016.

Celem inwestycji jest optymalizacja procesu wytwarzania, dostosowanie zdolności wydobywczych kopalni z możliwościami wytwórczymi w elektrowni, zsynchronizowanie pracy kompleksów górniczego i energetycznego.

Od 1 stycznia br. zaczęła obowiązywać nowa dyrektywa IED wnosząca istotne zmiany dotyczące zintegrowanej ochrony środowiska. Dzięki modernizacji bloki Elektrowni Bełchatów spełnią jej wymagania.

Elektrociepłownia Bełchatów
Autor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej