Zakład Medycyny Nuklearnej już otwarty

2007-05-22 19:13
Zakład Medycyny Nuklearnej
Autor: brak danych

27 czerwca 2006 roku został otwarty Zakład Medycyny Nuklearnej w Opolu, dobudowany do Szpitala Wojewódzkiego, przy ul. Katowickiej. Zakład powstał w systemie modułowym firmy Cadolto. Dzięki temu, prace zakończono w rekordowo szybkim tempie - od momentu podpisania umowy, do chwili oddania gotowego budynku minęły niespełna trzy miesiące.

W maju 2006 roku na miejscu znajdowały się jedynie fundamenty, na które zestawiono - wyprodukowane wcześniej, specjalnie na potrzeby tej budowy - moduły. Moduły przywieziono z fabryki w Niemczech. Jednym z ważniejszych etapów budowy, było precyzyjne zestawienie modułów w jedną całość. Poszczególne części musiały być do siebie dopasowane wręcz z milimetrową dokładnością. Kolejnym elementem prac było połączenie wszystkich instalacji. Dzięki budownictwie w systemie modułowym zakład powstał w niecałe trzy miesiace.

Zakład Medycyny Nuklearnej liczy 600 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to jednokondygnacyjny blok z klatką schodową łączącą budynek z gmachem szpitala. Wartość całej inwestycji wyniosła 3 800 000 PLN brutto. Dla pacjentów Zakład Medycyny Nuklearnej będzie otwarty od początku lipca 2006.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej