Zakład Medycyny Nuklearnej już otwarty

2007-05-22 19:13
Zakład Medycyny Nuklearnej
Autor: brak danych

27 czerwca 2006 roku został otwarty Zakład Medycyny Nuklearnej w Opolu, dobudowany do Szpitala Wojewódzkiego, przy ul. Katowickiej. Zakład powstał w systemie modułowym firmy Cadolto. Dzięki temu, prace zakończono w rekordowo szybkim tempie - od momentu podpisania umowy, do chwili oddania gotowego budynku minęły niespełna trzy miesiące.

W maju 2006 roku na miejscu znajdowały się jedynie fundamenty, na które zestawiono - wyprodukowane wcześniej, specjalnie na potrzeby tej budowy - moduły. Moduły przywieziono z fabryki w Niemczech. Jednym z ważniejszych etapów budowy, było precyzyjne zestawienie modułów w jedną całość. Poszczególne części musiały być do siebie dopasowane wręcz z milimetrową dokładnością. Kolejnym elementem prac było połączenie wszystkich instalacji. Dzięki budownictwie w systemie modułowym zakład powstał w niecałe trzy miesiace.

Zakład Medycyny Nuklearnej liczy 600 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to jednokondygnacyjny blok z klatką schodową łączącą budynek z gmachem szpitala. Wartość całej inwestycji wyniosła 3 800 000 PLN brutto. Dla pacjentów Zakład Medycyny Nuklearnej będzie otwarty od początku lipca 2006.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej