Wrocław będzie miał obwodnicę

2007-06-04 14:00

Wrocław będzie miał obwodnicę wschodnią, porozumienie w tej sprawie podpisano w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim. Prace ruszają już we wrześniu tego roku, a koszt budowy obwodnicy wyniesie 350 milionów złotych.

Stolica Dolnego Śląska będzie miała w końcu swoją obwodnicę. Trasa połączy miejscowość Długołęka, przy wylocie na Warszawę, z Węzłem Bielańskim, gdzie krzyżuje się autostrada A4 z trasą do Pragi. Nie ma dokładnych danych, o ile zmniejszy się ruch w centrum Wrocławia, ale mniej będzie na pewno ciężkich samochodów, które w znacznym stopniu niszczą nawierzchnie miejskich arterii i paraliżują ruch samochodów osobowych. Prace przy budowie liczącej 30 km obwodnicy rozpoczną się we wrześniu tego roku. Całość inwestycji podzielono na cztery etapy. W pierwszym etapie zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu nowej trasy z drogą do Strzelina. Najtrudniejszą i najbardziej kosztowną częścią budowy będzie odcinek obwodnicy związany z przeprawą przez Odrę, konieczne będzie bowiem postawienie mostu. W sumie powstaną trzy mosty, siedem wiaduktów i kilka dużych przepustów. Koszt budowy drogi ma wynieść 350 milionów złotych, z czego połowę pochłonie most na Odrze. Środki na inwestycję mają pochodzić z funduszy unijnych, z budżetu województwa i z gmin, przez które obwodnica będzie przechodzić. Zgodnie z zapowiedziami roboty zakończą się w 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej