Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW

2011-04-01 15:43
Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW
Autor: Uniwersytet Warszawski (www.uw.edu.pl)

Na terenie kampusu uniwersyteckiego na Ochocie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (tzw. CeNT III). Realizacja przedsięwzięcia stała się możliwa dzięki wsparciu finansowemu jakie uczelnia otrzymała z unijnego Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka". Projekt budynku wykonała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji jest firma Mirbud SA. Całość inwestycji będzie gotowa w 2013 r.

– Mamy obecnie na Uniwersytecie “epokę kamienia węgielnego”. To już trzecia tego rodzaju uroczystość na UW w ostatnim czasie – powiedziała prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor UW, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, które odbyło się 30 marca na kampusie uniwersyteckim Ochota, na terenie którego Uniwersytet realizuje obecnie dwie inne inwestycje infrastrukturalne CENT I i CENT II.

Zobacz także: Nowa siedziba Wydziału Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW

Budynek Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych powstanie w północno-wschodniej części kampusu na Ochocie, przy Al. Żwirki i Wigury i ul. I. Miecznikowa, pomiędzy istniejącymi budynkami Wydziału Chemii i Biologii. Został on zaprojektowany tak, by uzupełnić pierzeje ulic Miecznikowa i Al. Żwirki i Wigury i nadać im bardziej miejski, zwarty charakter. Gmach Centrum powstanie w dwóch etapach.

W ramach I etapu inwestycji zrealizowana zostanie część projektu obejmująca teren pomiędzy Wydziałami Biologii, Chemii i pawilonem Radiochemii. W drugim etapie pawilon zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy budynek nadwieszony częściowo nad gmachem Chemii. W centralnej części pomiędzy skrzydłami budynku a Wydziałem Chemii stworzone zostanie kameralne, zielone patio

Sześciokondygnacyjny budynek Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW będzie liczył 21 032 m² powierzchni użytkowej. Nowe centrum stworzy wspólną przestrzeń badawczą dla naukowców Wydziałów Biologii i Chemii. Na jego terenie znajdzie się ponad 130 nowocześnie wyposażonach laboratoriów naukowo-badawczych, w których prowadzone będą prace z zakresu problematyki środowiskowej, pomieszczenia służące powiązanej z badaniami dydaktyce i prezentacji osiągnięć naukowych a także sale seminaryjne.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW
Autor: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Kampus Ochota Uniwersytetu Warszawskiego

Projekt budynku Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych wykonała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji, który zakończy się jeszcze w tym roku, jest firma Mirbud SA. Całość inwestycji gotowa będzie w 2013 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej