Wiecha na dachu nowego dworca PKS w Poznaniu

2012-08-06 14:43
Dworzec w Poznaniu1
Autor: Face Media Dworzec w Poznaniu (sierpień 2012 r.)

Zakończono budowę konstrukcji nowego dworca PKS i części galerii handlowej Poznań City Center. Na dachu pojawiła się wiecha, obiekt jest w stanie surowym otwartym.

Wiecha na dachu nowego dworca PKS w Poznaniu. Na ażurowym dachu położono ostatnie stalowe ości. Łącznie na budynku dworca PKP i PKS jest ich 55. Waga samej konstrukcji stalowej wynosi (bez szkła) ok. 350 ton. Dworzec PKS od strony wschodniej zostanie zamknięty stalowo-szklaną konstrukcją, identycznie jak budynek nowego dworca PKP od strony zachodniej. Szklenie dachu nad dworcem PKS rozpocznie się późną jesienią, prace wykończeniowe, instalacyjne, wnętrzarskie będą prowadzone równolegle z pracami wykończeniowymi galerii handlowej Poznań City Center, w połowie 2013 roku.

Prace prowadzone są również przy budowie galerii handlowej Poznań City Center. Zbudowano pierwszy fragment (pierwszy poziom galerii handlowej) w części bezpośrednio przylegającej do powstającego wielopoziomowego parkingu. Do końca roku planowane jest zakończenie wszystkich prac związanych z żelbetową konstrukcją galerii, na początku 2013 roku powinna rozpocząć  się  budowa dachu.

Na peronie III trwa budowa fundamentów pod parking wielopoziomowy na 1500 aut. Do końca września planuje się w tym miejscu budowę 12 fundamentów, część z nich o wzmocnionej konstrukcji mającej udźwignąć  ważące po kilkaset ton kratownice. Na przełomie października/listopada ma się rozpocząć budowa nowego układu drogowego i komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dojazd do całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej