Wiecha na dachu nowego dworca PKS w Poznaniu

2012-08-06 14:43
Dworzec w Poznaniu1
Autor: Face Media Dworzec w Poznaniu (sierpień 2012 r.)

Zakończono budowę konstrukcji nowego dworca PKS i części galerii handlowej Poznań City Center. Na dachu pojawiła się wiecha, obiekt jest w stanie surowym otwartym.

Wiecha na dachu nowego dworca PKS w Poznaniu. Na ażurowym dachu położono ostatnie stalowe ości. Łącznie na budynku dworca PKP i PKS jest ich 55. Waga samej konstrukcji stalowej wynosi (bez szkła) ok. 350 ton. Dworzec PKS od strony wschodniej zostanie zamknięty stalowo-szklaną konstrukcją, identycznie jak budynek nowego dworca PKP od strony zachodniej. Szklenie dachu nad dworcem PKS rozpocznie się późną jesienią, prace wykończeniowe, instalacyjne, wnętrzarskie będą prowadzone równolegle z pracami wykończeniowymi galerii handlowej Poznań City Center, w połowie 2013 roku.

Prace prowadzone są również przy budowie galerii handlowej Poznań City Center. Zbudowano pierwszy fragment (pierwszy poziom galerii handlowej) w części bezpośrednio przylegającej do powstającego wielopoziomowego parkingu. Do końca roku planowane jest zakończenie wszystkich prac związanych z żelbetową konstrukcją galerii, na początku 2013 roku powinna rozpocząć  się  budowa dachu.

Na peronie III trwa budowa fundamentów pod parking wielopoziomowy na 1500 aut. Do końca września planuje się w tym miejscu budowę 12 fundamentów, część z nich o wzmocnionej konstrukcji mającej udźwignąć  ważące po kilkaset ton kratownice. Na przełomie października/listopada ma się rozpocząć budowa nowego układu drogowego i komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dojazd do całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej