Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości. ZDJĘCIA z budowy

2012-04-18 12:24
Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości
Autor: SZRM Centrum Przedsiębiorczości budowane jest w Warszawie przy ul. Smolnej 6

Na warszawskim Powiślu, trwa budowa Centrum Przedsiębiorczości. W ramach inwestycji powstaje trzykondygnacyjny budynek, wyposażony w nowoczesne zaplecze biurowe. Inwestycja będzie, m.in. integrowała małe i średnie przedsiębiorstwa (mśp). Obiekt zostanie oddany do użytku w siepniu 2012 roku. Zobacz zdjęcia z budowy.

Już w sierpniu 2012 roku, przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, będa mieli swoją siedzibę. W centrum Warszawy, na Powiślu trwają roboty budowlane przy Warszawskim Centrum Przedsiębiorczości.

Przeczytaj również: Fort Sokolnickiego ma nowego właściciela. Centrum Sztuki ruszy pełną parą latem

Aktualne roboty budowlane

Generalny wykonawca inwestycji, konsorcjum ROSA-BUD, zakończył już stan surowy Centrum. Obecnie na budowie trwają prace wykończeniowe oraz roboty instalacyjne. Wewnątrz budynku, ukończono stawianie ścianek działowych oraz montaż ślusarki aluminiowej. Wykonawca zapowiada, że roboty budowlane zakończy w lipcu i tym samym Centrum Przedsiębiorczości zostanie oddane do użytku w sierpniu.

Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości

Warszawskie Centrum Przedsiębiorzości (WCP) będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa (mśp) oraz osoby planujące założyć własną firmę. Ponadto, placówka będzie pełnić funkcję logistycznego i technologicznego zaplecza dla działań związanych ze wsparciem loklanych firm.
Z działalności inwestycji, będą korzystali przedsiębiorcy z Mazowsza, przedstawiciele instytucji z otoczenia biznesu oraz podmioty wspierające nowych przedsiębiorców. Centrum będzie prowadziło również działalność wielokierunkową, wykorzystując infrastrukturę powołanego w ramach Centrum Inkubatora Przedsiębiorczości oraz przestrzeni otwartych przedsiębiorstw. Obiekt będzie wyposażony, m.in. w salę konferencyjną i pomieszczenia biurowe.

Koszt inwestycji to 9 mln 900 tys. złotych. Projekt jest w 85 proc. dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Nazwa: Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości
Lokalizacja: Warszawa-Powiśle, ul. Smolna 6, (woj. mazowieckie)
Realizacja: sierpień 2011- sierpień 2012
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Projekt architektoniczny: architekt Radosław Guzowski
Generalny wykonawca: konsorcjum firm: ROSA-BUD, P.P.H.U., RO.SA.-BUD Roman Jan Saczywko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej