Warszawa. Trasa Toruńska otwarta

2012-06-08 14:22
Trasa Toruńska
Autor: GDDKiA Trasa Toruńska

Po dwóch latach budowy można wreszcie przejechać 7-kilometrową Trasą Toruńską, która została dostosowana do parametrów drogi ekspresowej od węzła "Modlińska" do węzła "Piłsudskiego" w Markach. Inwestycję zrealizowała firma J&P – AVAX SA, a kontrakt wart jest 869 mln zł.

Na razie co prawda gotowe są tylko jezdnie główne Trasy Toruńskiej, ale to duże usprawnienie stołecznej komunikacji.
Prowadzone będą jeszcze roboty wykończeniowe na drogach równoległych i obiektach biegnących nad trasą, ale to nie będzie powodować utrudnień w ruchu.

Obejrzyj nowy terminal lotniczy w Łodzi >>

Nowa Trasa Toruńska ma dwie jezdnie i na każdej po 3 pasy ruchu po 3,5 m każdy, nośność nawierzchni ma 115 kN/oś. Pasy awaryjne są szerokie na 2,5 m, a pas dzielący jezdnie ma od 2,5-5,0 m. Wybudowano też tzw. jezdnie zbierająco - rozporowadzające, które są włączone do skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

To dopiero I etap przebudowy Trasy Toruńskiej. Całe przedsięwzięcie to w sumie przebudowa 5 węzłów drogowych: Modlińska, Marywilska, Łabiszyńska, Nowo-Wincentego i Piłsudskiego, wyburzenie 11 wiaduktów i budowa 21 nowych, budowa dróg równoległych, ciągów pieszo-rowerowych i 6,5 km ekranów akustycznych.

Są już pieniądze na przebudowę fragmentu trasy od Powązkowskiej do Modlińskiej z mostem Grota-Roweckiego, który również będzie dostosowany do standardów drogi ekspresowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej