W Bytomiu rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia

2023-01-12 15:20
W Bytomiu rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego
Autor: UM Bytom

Rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia. Bytomski magistrat informuje, że kierowcy będą, w związku z tym, musieli liczyć się z utrudnieniami.

Rusza przebudowa wiaduktu kolejowego w Bytomiu

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia pomiędzy pl. Michała Wolskiego a ul. Zabrzańską i Łagiewnicką w Bytomiu.

Utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej będą miały miejsce w następujących okresach:

  • od 13 stycznia (od godz. 18) do 16 stycznia (do godz. 4 rano)
  • od 20 stycznia (od godz. 18) do 23 stycznia (do godz. 4 rano), a także
  • od 27 stycznia (od godz. 18) do 30 stycznia (do godz. 4 rano).

To oznacza, że przez trzy najbliższe weekendy kierowcy będą musieli korzystać z zaplanowanych objazdów, zaś komunikacja tramwajowa i autobusowa będzie wówczas kursowała według zmienionych tras i rozkładów. 

Jakie nastąpią zmiany w organizacji ruchu?

Zgodnie z przygotowanym przez wykonawcę projektem organizacji ruchu na czas robotów budowlanych zmiany będą dotyczyć ruchu na następujących ulicach: Kolejowej, pl. Michała Wolskiego, Jagiellońskiej, Zabrzańskiej oraz Łagiewnickiej.

Tak prezentuje się mapa objazdu dla ruchu kołowego z centrum do Szombierek i Łagiewnik:

Mapa objazdu dla ruchu kołowego z centrum do Szombierek i Łagiewnik
Autor: UM Bytom

Tak natomiast prezentuje się mapa objazdu do centrum miasta od strony Szombierek i Łagiewnik:

Mapa objazdu do centrum miasta od strony Szombierek i Łagiewnik
Autor: UM Bytom

Prace rozbiórkowe wpłyną także na ruch pieszy. Przejście pod wiaduktem zarówno od strony ul. Miarki, jak i Łagiewnickiej będzie zamknięte. Piesi będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia dla pieszych zlokalizowanego w rejonie dworca autobusowego od strony pl. Wolskiego;

Natomiast od strony Szombierek przejście dla pieszych rozpocznie się pomiędzy Zamłyniem a ul. Wyzwolenia (chodnikiem po północnej stronie ul. Zabrzańskiej). 

Ponadto dla autobusów komunikacji miejskiej zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki zlokalizowane przy ulicach: Zabrzańskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Małgorzatki oraz Wyzwolenia po obydwu stronach jezdni (odcinek w kierunku szybu „Krystyna” dawnej KWK Szombierki). Wszystkie zmiany, jeśli chodzi o komunikację miejską, są dostępne na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego, w TYM miejscu.

- Operacja demontażu przęseł wiaduktów kolejowych jest niezwykle skomplikowana ze względu na szereg prac towarzyszących, takich jak: demontaż sieci trakcji tramwajowej, wykonanie tymczasowego jej przełożenia i podwieszenia oraz rozstawianie i balastowanie dźwigu przeznaczonego do rozbiórki wiaduktu. Tym samym wszystkie prace prowadzone bezpośrednio nad jezdnią pod wiaduktem ze względów bezpieczeństwa muszą odbywać się przy całkowitym wyłączeniu ruchu kołowego i szynowego

- informuje wykonawca prac firma PORR S.A., która realizuje prace na zlecenie PKP PLK. 

Źródło: W Bytomiu rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej