Ursynowski ratusz prawie gotowy

2007-05-24 13:34
ratusz Ursynów
Autor: brak danych

U zbiegu ulicy I.Gandhiego i alei Ken stanął budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Prace budowlane już się zakończyły. Teraz trzeba wyposażyć gmach, okablować i urządzić serwerownię dla komputerów.


Siedziba ursynowskich urzędników powstała w 15 miesięcy. Generalny wykonawca-Budimex Dromex właśnie zakończył prace budowlane. Teraz czas na wykonanie okablowania i urządzenie serwerowni dla komuterów. Dodatkowe prace podwyższą koszt budynku do 37,5 mln zł. W przygotowaniu jest także przetarg na dostawę mebli biurowych i wyposażenie łazienek. Do użytku ratusz zostanie oddany na przełomie października i listopada.

Siedziba Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy to sześciokondygnacyjny gmach z wieżą ratuszową. Charakteryzuje go prosta i skromna forma. Pod obiektem znajduje się parking podziemny. Powierzchnia użytkowa wynosi około 9,7 tys. mkw. Projekt architektoniczny gmachu wykonała pracownia Pro Invest.
Dwie pierwsze kondygnacje zarezerwowane będą dla interesantów. Na parterze zaplanowano Wydział Obsługi Mieszkańców, kancelarie ogólną, portiernie nocną, pomieszczenia ochrony i punkt gastronomiczny. Sala obrad Rady Dzielnicy, pomieszczenia konferencyjne z zapleczem oraz druga sala operacyjna WOM z częścią biurową znajdą się na pierwszym piętrze. Swoja siedzibę w ratuszu znajdzie także Urząd Stanu Cywilnego wraz z piękna salą ślubów. Placówka zacznie działać prawdopodobnie pod koniec 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej