Trójmiejskie lotnisko planuje duże inwestycje

2007-05-17 17:34

Na konferencji prasowej podsumowującej 2006 rok ogłoszono plany inwestycyjne Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Wśród nich znalazła się rozbudowa pasa startowego oraz dróg kołowania, a także ogłoszenie międzynarodowego konkursu na nowy terminal pasażerski.

Wielkie inwestycje na trójmiejskim lotnisku spowodowane są wzrostem ruchu. W ubiegłym roku port lotniczy obsłużył 1 250 000 pasażerów - to absolutny rekord. Liczba ta cały czas rośnie. Dlatego też władze portu lotniczego już zaplanowały powiększanie płyty postojowej i rozbudowa świateł naprowadzających. Przedsięwzięcia warte 8,6 mln zł. mają się rozpocząć wiosną tego roku. Także w 2007 roku wykonana będzie dokumentacja drogi kołowania, drogi patrolowej, stanowiska do odladzania oraz bazy technicznej. Dokumentacja ta będzie niezbędna do ubiegania się o dofinansowanie unijne.
Za kilka miesięcy zostanie oddany do użytku biurowiec, w którym siedzibę będą miały firmy związane z obsługą ruchu cargo. Możliwa będzie też rozbudowa magazynów cargo, która pochłonie 1,2 mln zł. Te parce zakończą się prawdopodobnie w czerwcu. Jednak to nie wszystkie obiekty, które będą gotowe w 2007 roku. Do tej grupy dołączy także Biuro Przepustek SOL, które obecnie jest przebudowywane.
Kolejną propozycją władz lotniska jest powiększenie terminala pasażerskiego. Ta inwestycja może kosztować nawet 7 mln zł. Także w tym przypadku trzeba będzie ubiegać się o środki unijne. Na razie trzeba wykonać dokumentację, uzyskać pozwolenia. Budowa nowego terminalu rozpocznie się w 2008 roku i potrwa co najmniej trzy lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej