Toruń remontuje przedszkola

2012-06-21 13:23
Remont przedszkola w Toruniu
Autor: UM Toruń Nowy budynek zostanie połączony ze starym łącznikiem

Władze Torunia remontują przedszkola. Dzięki inicjatywie do końca 2012 roku, przybędzie 150 nowych miejsc w placówkach. Obecnie trwają zaawansowane roboty budowlane przy modernizacji dwóch z nich. Zobacz zdjęcia z budowy.

Władze Torunia do końca 2012 roku, zmodernizują 48 placówek oświatowych w mieście. Na realizację projektu Miasto przeznaczyło milion złotych, w tym 900 tys. na remont przedszkoli. Aktualnie remontowane są przedszkola przy ul. Złotej i Inowrocławskiej. Przedsięwzięcie zakłada rozbudowę i poprawę warunków sanitarnych.

Przeczytaj również: Zabytkowy dworzec w Zawierciu po remoncie. WIDEO i ZDJĘCIA

Rozbudowa przedszkola przy ul. Złotej

Od 2011 roku przebudowywane jest przedszkole nr 12, przy ul. Złotej w Toruniu. W ramach projektu obok istniejącego budynku przedszkola budowany jest nowy, który będzie połączony łacznikem ze starym. W budowanym obiekcie znajdzie się pięć oddziałów, kotłownia i kuchnia. Dzięki rozbudowie placówka przyjmie 125 dzieci więcej niż dotychczas. Ponadto, realizacja zakłada docieplenie istniejącej zabudowy. Remont, który pochłonie 3,5 mln złotych, zostanie ukończony najpóźniej do listopada 2012 roku. Wykonawca projektu jest Gotbud z Bydgoszczy.

Remont placówki przy ul. Inowrocławskiej

Drugą rozbudowywaną placówką jest przedszkole nr 14, które zostanie powiększone o kolejną kondygnację. Dodatkowo, trwa rozbudowa parteru i remont zaplecza kuchennego wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i wentylacją. Warto zaznaczyć, że budynek zostanie wyposażony w zewnętrzną klatke schodową oraz pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Na terenie przedszkola powstanie plac zabaw. Placówka zostanie również docieplona, a po modernizacji zyska dodatkowych 25 miejsc. Całkowita wartość projektu to 1,9 mln złotych. Generalnym wykonawcą robót jest Stawbud. Prace mają potrwać do połowy sierpnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej