Terminal 2 powstanie z opóźnieniem

2007-06-04 15:42

W maju br. rozpoczęto budowę Terminala 2 na warszawskim lotnisku Okęcie. Według wcześniejszych ustaleń zakończenie prac miało nastąpić w listopadzie 2005 roku. Jednak na wniosek konsorcjum Ferrovial Agroman, Budimeksu i Estudio Lamela termin przesunięto na połowę kwietnia 2006 roku.

Andrzej Rogiński, dyrektor rozbudowy portu lotniczego, poinformował, że "Wniosek o zmianę terminu został złożony z uwagi na opóźnienie w otrzymaniu zezwolenia na budowę". Przedstawiciele inwestora - Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze - rozważają nałożenie kar finansowych na wykonawców tego projektu. "W zawartej umowie są przewidziane różne rodzaje kar za opóźnienia. Jednak czy kara będzie nałożona w tym przypadku, może się wyjaśnić nawet tuż przed zakończeniem inwestycji" - powiedziała Edyta Mikołajczyk, rzeczniczka PP Porty Lotnicze. Nie ujawniono jednak wysokości potencjalnych kar. Budowa Terminala 2 jest jedną z największych inwestycji realizowanych w sektorze infrastrukturalnym. Wartość całego kontraktu oszacowano na około 199 mln USD. Nowy terminal będzie miał ok. 100 tys. m.kw. powierzchni i będzie mógł obsłużyć 6,5 mln pasażerów, zaś całe Okęcie po rozbudowie - około 10 mln pasażerów w ciągu roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej