Teatr Polski w Warszawie będzie miał nową scenę kameralną

2007-05-22 14:22

W nowym budynku Teatru Polskiego w Warszawie powstanie jedna z najbardziej nowoczesnych scen teatralnych. Prace wykończeniowe tego obiektu zaczną się niebawem.

Budynek sceny kameralnej Teatru Polskiego powstał na tyłach zabytkowego gmachu teatru, od strony ulicy Sewerynów. Pięciopiętrowy obiekt zbudował prywatny inwestor-spółdzielnia mieszkaniowa Dembud. W zamian za to firma otrzymała od teatru działkę u zbiegu ulic Sewerynów i Oboźnej, na której wybudowała apartamentowiec. Obecnie scena kameralna jest już w stanie surowym. Projekt architektoniczny został wykonany przez pracownię Szymborski i Zielonka Architekci. Inwestycja pochłonęła 9 mln zł.

Jest już projekt wykończenia wnętrz obiektu. Wykonała go pracownia Arca. W nowopowstałym budynku będzie sala teatralna, dwie sale prób, garderoby i pokoje dla gości. Przeniesiona tam zostanie także biblioteka, archiwum teatru, pracownie perukarskie, kostiumowe i scenograficzne, pralnia oraz farbiarnia. Pod gmachem został zaprojektowany podziemny garaż.

Rozpoczęcie prac wykończeniowych zaplanowane jest na październik 2006 roku, zaś pierwszy spektakl zostanie wystawiony na scenie we wrześniu 2008 roku. Wykończenie Teatru Polskiego będzie kosztowało 10 mln zł. Sfinansuje je sejmik województwa mazowieckiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej