Teatr Muzyczny w Poznaniu. Tak będzie wyglądała nowa siedziba teatru

2019-06-03 10:29
Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widownia i scena

Teatr Muzyczny w Poznaniu będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Konkurs na projekt nowego budynku wygrała pracowania Atelier Loegler Architekci. Zobaczcie pierwsze wizualizacje Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widok z Ronda Kaponiera

Teatr Muzyczny w Poznaniu - nowa siedziba

Nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu wzniesiona zostanie na działce u zbiegu ul. Św. Marcin i Skośnej, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej.
Przypomnijmy, że Miasto Poznań ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej w połowie września 2018 roku. Zgłosiły się do niego 44 firmy i pracownie architektoniczne, a do finału przeszło 6 z nich. Najlepsza koncepcja powstała w biurze projektowym Atelier Loegler Architekci. Sąd konkursowy docenił oryginalność projektu oraz jego dopasowanie do otaczającej zabudowy. Uznał, że kształt bryły wpisuje się w panoramę dzielnicy śródmiejskiej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widok foyer

Teatr Muzyczny w Poznaniu. Kiedy otwarcie nowej siedziby?

Nieoficjalnie wiadomo, że pierwsze spektakle w nowym teatrze mogą odbyć się już za około 4-5 lat. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa inwestycji.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - makieta

Teatr Muzyczny w Poznaniu - repertuar

W repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu można znaleźć różnego rodzaju widowiska począwszy od klasycznej operetki, poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, a nawet przedstawienia dla dzieci i młodzieży, no i oczywiście musicale. Teatr Muzyczny w Poznaniu rozpoczął działalność w 1956. Do 1973 roku działał pod nazwą Operetka Poznańska. Aktualnie siedzibą teatru jest budynek Domu Żołnierza przy ul. Niezłomnych w centrum Poznania, w sąsiedztwie Starego Browaru.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej