Teatr Muzyczny w Poznaniu. Tak będzie wyglądała nowa siedziba teatru

2019-06-03 10:29
Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widownia i scena

Teatr Muzyczny w Poznaniu będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Konkurs na projekt nowego budynku wygrała pracowania Atelier Loegler Architekci. Zobaczcie pierwsze wizualizacje Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widok z Ronda Kaponiera

Teatr Muzyczny w Poznaniu - nowa siedziba

Nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu wzniesiona zostanie na działce u zbiegu ul. Św. Marcin i Skośnej, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej.
Przypomnijmy, że Miasto Poznań ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej w połowie września 2018 roku. Zgłosiły się do niego 44 firmy i pracownie architektoniczne, a do finału przeszło 6 z nich. Najlepsza koncepcja powstała w biurze projektowym Atelier Loegler Architekci. Sąd konkursowy docenił oryginalność projektu oraz jego dopasowanie do otaczającej zabudowy. Uznał, że kształt bryły wpisuje się w panoramę dzielnicy śródmiejskiej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - widok foyer

Teatr Muzyczny w Poznaniu. Kiedy otwarcie nowej siedziby?

Nieoficjalnie wiadomo, że pierwsze spektakle w nowym teatrze mogą odbyć się już za około 4-5 lat. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa inwestycji.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Autor: Facebook Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Poznaniu - makieta

Teatr Muzyczny w Poznaniu - repertuar

W repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu można znaleźć różnego rodzaju widowiska począwszy od klasycznej operetki, poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, a nawet przedstawienia dla dzieci i młodzieży, no i oczywiście musicale. Teatr Muzyczny w Poznaniu rozpoczął działalność w 1956. Do 1973 roku działał pod nazwą Operetka Poznańska. Aktualnie siedzibą teatru jest budynek Domu Żołnierza przy ul. Niezłomnych w centrum Poznania, w sąsiedztwie Starego Browaru.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej