Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus. Jest umowa na modernizację zabytkowego szpitala

2022-02-21 9:27
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus
Autor: commons.wikimedia.org Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus - jest umowa na dofinansowanie modernizacji

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus zostanie wyremontowany. Przedstawiciele resortu zdrowia oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji. Modernizacja będzie realizowana w latach 2022-2026.

Spis treści

  1. O modernizacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus
  2. Koszt modernizacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus
  3. Jak dojechać do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus?

O modernizacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus

Inwestycja obejmie rewitalizację historycznego kampusu przy ulicy Lindleya w Warszawie oraz budowę nowego budynku szpitalnego. Dzięki temu poprawi się jakość świadczeń zdrowotnych, gdyż po remoncie w szpitalu zostaną wprowadzone nowoczesne metody diagnostyki i leczenia. Ponadto, jak zapowiadają w komunikacie prasowym przedstawiciele WUM, inwestycja "pozwoli osiągnąć lepszy efekt diagnostyczny i terapeutyczny u pacjentów".

Wybudowany zostanie nowy budynek szpitalny oraz przebudowana zostanie istniejąca infrastruktura. Jednym z flagowych rezultatów planowanej inwestycji jest utworzenie Centrum Transplantacyjnego, w ramach którego nastąpi konsolidacja świadczeń transplantacyjnych w ramach UCK WUM – powiedział prof. Wojciech Lisik, prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji WUM.

Dzięki rozbudowie i modernizacji szpitala studenci oraz kadra naukowa WUM będzie mogła uczyć się od najwybitniejszych specjalistów, w nowoczesnych warunkach i przy użyciu najnowocześniejszej aparatury.

Koszt modernizacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus

Wartość  inwestycji wynosi ponad 547 milionów złotych, z czego blisko 530 mln to środki z ministerstwa. Inwestycja obejmuje lata 2022-2026.

Jak dojechać do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus?

Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus znajduje się przy ul. Williama Heerleina Lindleya 4 w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej