Szczecin: Erbud buduje halę widowiskowo-sportową

2011-01-20 10:30
Nowa hala widowiskowa w Szczecinie
Autor: materiały od: UM Szczecin - Biuro Promocji i Informacji

Firma Erbud rozpoczęła budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Szafera w Szczecinie. W ramach inwestycji powstanie budynek główny hali oraz budynki: biurowo-usługowy i sportowo-rekreacyjny. Obiekt ma być gotowy w 2013 r.

W głównym obiekcie mieścić się będą wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów, zaplecze socjalno-sanitarne dla sportowców. W zależności od organizowanej imprezy hala pomieści do 7300 osób (5300 na trybunach i 2000 na płycie boiska).

Poza głównym budynkiem wybudowany zostanie także obiekt przeznaczony do obsługi kompleksu. Znajdą się tu kasy, zaplecze socjalno- biurowe, sale konferencyjne, restauracja. W kolejnym budynku znajdą się: sala treningowa, siłownie, sala fitness, sale konferencyjne, zaplecze dla mediów. Na terenie kompleksu hali zlokalizowane zostaną ponadto dodatkowe obiekty sportowe oraz tereny zielone przeznaczone do wypoczynku: boiska sportowe przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną, stanowiska do gry w tenisa stołowego, mini amfiteatr z przeznaczeniem na organizowanie imprez kulturalnych, tereny zielone wraz z fontanną, ścieżki rowerowe i alejki spacerowe. Łączna powierzchnia terenu, który zostanie zagospodarowany to 102 tys. mkw.

Hala widowiskowo- sportowa miała powstać w latach 80-tych ub. wieku przy ul. Emilii Plater. Prowadzona była zbiórka pieniędzy. Sprzedawane były także cegiełki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej