Światowe Centrum Słuchu już otwarte

2012-05-11 12:38
Światowe Centrum Słuchu - otwarcie
Autor: Centrum Informacyjne Rządu Premier Donal Tusk, minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz w pracowni anatomii klinicznej

W Kajetanach pod Warszawą zostało otwarte Światowe Centrum Słuchu. W wydarzeniu uczestniczył premier, Donald Tusk. Specjalistyczna placówka na miarę XXI wieku, została wyposażona w jedyną na świecie pracownię do ćwiczeń chirurgicznych. Przedsięwzięcie pochłonęło ponad 120 mln złotych.

W Kajetanach pod Warszawą 10 maja, zostało oficjalnie otwarte Światowe Centrum Słuch (Wold Hearing Center-AWHC). W wydarzeniu uczestniczył, m.in. premier Donald Tusk oraz Minister Zdrowia - Bartosz Arłukowicz, którzy dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Przeczytaj również: Szpital Południowy w Warszawie. Projekt budowlany złożony

Światowe Centrum Słuchu

Światowe Centrum Słuchu to czterokondygnacyjny obiekt, który został wybudowany w w rekordowym tempie, bo w ciągu 15 miesięcy. Placówka jest jednostką resortowego Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu i zapewni kompleksową opiekę pacjentom ze schorzeniami wad wrodzonych i nabytych narządu słuchu.
To pierwsza na skalę międzynarodową tego typu placówka, która dziennie może przeprowadzić nawet 800 konsultacji oraz 50 operacji. Centrum zostało zrealizowane w ramach wybudowanego w 2003 roku, Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.

Obiekt został wyposażony w jedyne w Polsce studio multimedialne telemedycyny oraz 7 sal konferencyjno-szkoleniowych, w których jednorazowo może szkolić się 800 osób.

Warto zaznaczyć, że we Światowym Centrum Słuchu znajduje się, m.in. pracownia anatomii klinicznej ze specjalistycznym sprzętem do ćwiczeń chirurgicznych na preparatach anatomicznych i symulatorach komputerowych. Jest to największa tego typu pracownia na świecie. Powierzchnia całkowita Centrum wynosi 20 418 m2.
Koszt inwestycji to 123 450 tys. złotych. Projekt został dofinansowany w kwocie 87 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka.

Światowe Centrum Słuchu - otwarcie
Autor: Centrum Informacyjne Rządu Światowe Centrum Słuchu zostało wyposażone w jedyne w Polsce studio multimedialne telemedycyny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej