Szpital Południowy w Warszawie. Projekt budowlany złożony

2012-04-25 12:43
Szpital Południowy w Warszawie
Autor: PROMEDICON Sp. z o.o Szpital Południowy zostanie wybudowany w 2015 roku

Szpital Południowy w Warszawie coraz bliżej. Krakowska firma konsultingowa złożyła do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta (SZRM) projekt budowlany, za blisko 2,8 mln złotych. Przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w 2013 roku. Placówka ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Biuro Konsultingowe Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia "PROMEDICON" z Krakowa, złożyło do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta (SZRM) projekt budowlany Szpitala Południowego w Warszawie. Dokumentacja wpłynęła do inwestora 23 kwietnia.

Przeczytaj również: Fort Sokolnickiego ma nowego właściciela. Centrum Sztuki ruszy pełną parą latem

Projekt budowlany Szpitala Południowego

Dokumentacja projektowa została wykonana za 2,79 mln złotych. Przypomnijmy, że krakowskie biuro projektowe, zostało wyłonione przez zamawiającego - SZRM w przetargu w lutym 2011 roku, które wszczęło zamówienie w imieniu m.st.Warszawy. Złożona przez PROMEDICON dokumentacja obejmuje projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, wyniki badań geologiczno-inżynierskich włącznie z warunkami posadowienia oraz projekt technologii Szpitala. Teraz SZRM ma 30 dni na zgłoszenie uwag do przedstawionego projektu. Po akceptacji koncepcji budowlanej rozpocznie się praca nad projektem wykonawczym. Generalny wykonawca inwestycji zostanie wybrany w przetargu w 2013 roku.

Szpital Południowy w Warszawie. Złożono projet budowlany
Autor: SZRM SZRM ma już projekt budowlany Szpitala Południowego
Szpital Południowy w Warszawie
Autor: PROMEDICON Sp. z o.o Szpital Południowy w Warszawie będzie miał lądowisko na dachu

Szpital Południowy

Szpital Południowy w Warszawie zostanie wybudowany na Ursynowie, u zbiegu ul. Pileckiego i Indiry Gandhi. Placówka będzie pełniła funkcję szpitala miejskiego. Obiekt będzie sąsiadował z obecnymi budynkami służby zdrowia, Centrum Onkologii i Instytutu Hematologii. Szpital zostanie wybudowany na działce o powierzchni 1,72 hektara, a planowana powierzchnia użytkowa to ponad 42 tys. m2 netto. Szpital Południowy będą tworzyły dwie kondygnacje podziemne i cztery naziemne, z czterema oddziałami podstawowymi (chirurgia, interna, ginekologia i położnictwo oraz pediatria). Dodatkowo, szpital będzie wyposażony w oddział ratunkowy z lądowiskiem na dachu. Placówa docelowo pomieści od 230 do 250 łóżek. Obiekt będzie miał dwukondygnacyjny podziemny parking na 400 miejsc postojowych.

Szpital Południowy będzie budowany dwuetapowo. Pierwszy z nich, zakłada przygotowanie inwestycji do realizacji – projekt (w tym koncepcję architektoniczno-budowlaną III warianty, projekt budowlany, technologiczny i wykonawczy oraz SIWZ).
Drugi etap to realizacja (wykonawstwo planuje się na 2 lata: 2013 – 2014). Placówka ma zostać wybudowana w pierwszym kwartale 2015 roku. Miasto przeznaczyło na ten cel 224 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej