Strabag wybuduje prawie 17 km autostrady A1

2016-03-07 13:27
Autostrada A1 odcinek węzeł Zawodzie - węzeł Woźniki
Autor: STRABAG Sp. z o.o.

Odcinek autostrady A1 od węzeła Zawodzie do węzeła Woźniki zrealizuje konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. oraz Strabag Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 574 mln zł.

Kontrakt na budowę kolejnego odcinka autostrady A1 podpisano w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Droga długości 16,7 km będzie miała nawierzchnię betonową. W ramach budowy A1 konsorcjum Strabag zrealizuje węzeł Woźniki oraz dwa punkty obsługi podróżnych (MOP) Starcza. Wykonawca przebuduje również drogę wojewódzką nr 904 oraz pięć powiatowych i gminnych. W ciągu autostrady i dróg poprzecznych powstaną wiadukty, mosty nad rzeką Kamieniczką oraz potokiem kamienickim, przejścia pod autostradą dla małych i dużych zwierząt, sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i wodociągowo-kanalizacyjne. Nowy fragment autostrady powinien być gotowy w drugiej połowie 2019.

Budowa autostrady A1 Rząsawa (koniec obwodnicy Częstochowy) – Pyrzowice podzielona jest na cztery zadania:

  • F – od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) dł. 20,3 km,
  • G  – od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) dł. 4,7 km,
  • H  – od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki dł. 16,7 km,
  • I  – od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice (bez węzła) dł. ok. 15,2 km.


Wykonawcą odcinków H i I są spółki z Grupy Strabag.

Odcinek A1 z Rząsawy do Pyrzowic długości 56,9 km połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w województwie łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju z miastami aglomeracji śląskiej oraz Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej