Stadion Narodowy: trybuny gotowe w sierpniu

2010-08-09 12:52
Budowa Stadoinu Narodowego
Autor: NCS

Największy polski stadion, na którym odbędzie się mecz otwarcia EURO 2012 jest coraz bardziej zaawansowany. Montaż konstrukcji stalowej, który po zmontowaniu głównej konstrukcji stalowej wszedł w następny etap, będzie przyspieszał w najbliższych dniach.

Uzyskane doświadczenie przy montażu pierwszych dwóch zespołów zastrzał-odciąg czyli tzw. „jedynek”, powinno umożliwić zwiększenie tempa prac, tak aby we wrześniu zakończyć na Stadionie Narodowym montaż wszystkich 72 pylonów.

Wczoraj na plac budowy stadionu EURO 2012 został dostarczony ostatni element prefabrykowany trybun. Zakończenie montażu trybun przewidziane jest w sierpniu, po czym rozpocznie się wycofywanie ciężkich dźwigów z płyty boiska. Pozostanie tylko jeden dźwig potrzebny do rozkładania lin stalowych konstrukcji dachu.
Trwają prace przygotowawcze do rozkładania lin – wykonywane są zabezpieczenia trybun, na których liny będą rozkładane i przygotowywane do podniesienia.

W Zakładach Cegielskiego w Poznaniu postępują prace przy wykonywaniu iglicy centralnej . W przyszłym tygodniu planowany jest audyt związany z umieszczeniem centralnego zwornika lin na iglicy. Na przełomie sierpnia i września iglica zostanie dostarczona na plac budowy.

W trakcie montażu jest 10 wind osobowych z 39 zaprojektowanych na stadionie. Postępuje montaż instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych, a także roboty wykończeniowe, w tym elewacji aluminiowo – szklanej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej