Stadion Narodowy: dach prawie na ukończeniu. GALERIA

2011-05-19 16:59
SN_montaz dachu_1.jpg
Autor: NCS

Trwają intensywne prace przy  budowie dachu Stadionu Narodowego: zakończono montaż dachu szklanego, zaawansowany jest montaż pomostów technicznych, prawie w połowie zamontowana jest membrana. Podjęto ostatnie przygotowania do montażu dachu ruchomego, który ma się rozpocząć w ostatnim tygodniu maja.

Zakończono przygotowania do montażu na płycie boiska ekranów wielkoformatowych, który również rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
Szerokim frontem montowane są balustrady - szklane na trybunach, stalowe na schodach kaskadowych. Trwają roboty zewnętrzne przy budowie schodów terenowych i ich okładanie wykładziną granitową. Montowane są na trybunach krzesełka, chociaż wydaje się (patrz foto w galerii), że wciąż jest ich niewiele mając na względzie docelowe 55 tysięcy. 

Przeczytaj także: Kolejny śmiertelny wypadek na budowie Stadionu Narodowego

Zaczęły się też przygotowania do wygrodzenia - czyli zagrodzenia - 18 ha terenu wokół obiektu. To przedsięwzięcie wzbudziło niedawno spore zdziwienie (również w stołecznym ratuszu) i sprzeciw. Stadion Narodowy wraz z przyleglym terenem był zapowiadany jako przestrzeń publiczna, a tu nagle poinformowano o stawianiu ponad 2 km długości wysokiego płotu.  W ramach 18 ha terenu przeznaczonego na Stadion Narodowy, wraz z jego najbliższym otoczeniem, 6 ha "zabiera"  bryła stadionu. Kolejne 6 ha są to drogi, w tym droga pożarowa otaczająca stadion, zabezpieczająca stadion, place postojowe dla sprzętu przeciwpożarowego i służb ratowniczych, a także wydzielone place dla potrzeb wozów transmisyjnych i urządzeń TV.
Pozostałe 6 ha zostalo przeznaczone na zieleń, którą obsadzane są skarpy wokół stadionu oraz zieleń tzw. wysoka, a także ścieżki spacerowe i pochylnie do poruszania się dla osób niepełnosprawnych. Na tym terenie znajdują się także różnego rodzaju urządzenia w tym m.in.: platforma anten satelitarnych, urządzenia do podłączenia wozów transmisyjnych, stacja redukcyjna przyłącza gazu, pięć wjazdów do tuneli na płytę stadionu i parkingi samochodowe, urządzenia do kontroli wjeżdżających pojazdów, oświetlenie, w tym oświetlenie ponad 20 schodów terenowych (liniowe oświetlenie ledowe w poręczach schodów).
Jak wyjaśnia spółka NarodoweCentrum Sportu (NCS), teren przy stadionie dostępny będzie poprzez bramy. Codziennie, do zapadnięcia zmierzchu wszystkie bramy będą otwarte i teren otaczający stadion będzie dostępny dla wszystkich. W nocy, ze względu na ochronę infrastruktury znajdującej się przy stadionie, ogrodzenie będzie zamykane. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej