Stadion miejski w Bielsku-Białej. Plac budowy przekazany wykonawcy

2012-08-10 15:22
Stadion miejski w Bielsku-Białej
Autor: UM Bielsko-Biała Nowy stadion miejski - wizualizacja

W 2014 roku mieszkańcy Bielska-Białej zyskają nowy stadion miejski. Miasto przekazało wykonawcy plac budowy 8 sierpnia i tym samym rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanej inwestycji. Stadion o wartości 100 milionów złotych buduje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

W ramach projektu zostanie wybudowany nowoczesny stadion miejski, który pomieści 15 tys. widzów. Umowa o generalne wykonawstwo z Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego została podpisana 8 sierpnia, a już dzień później Miasto przekazało wykonawcy plac budowy, przy ul. Rychlińskiego.

Zobacz także: Przetarg na budowę stadionu miejskiego w Tychach

Wykonawca wszedł na plac budowy

W wydarzeniu oprócz wykonawcy wzięli udział przedstawiciele Gminy Bielsko-Biała na czele z zastępcą prezydenta Lubomirem Zawieruchą i dyrektorem BBOSiR (Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji) Grzegorzem Janią. Strony sporządziły formalny protokół przekazania terenu. W ramach spotkania został omówiony roboczy harmonogram budowy oraz kwestie techniczne. Począwszy od dnia 9 sierpnia wykonawca ma 7 dni na rozpoczęcie robót, a na zrealizowanie projektu - 28 miesięcy.

Stadion miejski w Bielsku-Białej - plac budowy przekazany wykonawcy
Autor: UM Bielsko-Biała Plac budowy został przekazany 9 sierpnia

Wykonawca wybuduje stadion miejski etapami

Wykonawca wybuduje stadion w dwóch etapach. W pierwszym roboty budowlane obejmą trybuny północne, a dokładniej wykonanie zadaszenia i rozdzielni elektrycznej. Ponadto prace skoncentrują się na zagospodarowaniu terenu wokół obiektu. Drugi etap zakłada wybudowanie stadionu.

Przypomnijmy, że wykonawca, który wybuduje stadion za 100 mln złotych został wybrany w przetargu. Stadion w Bielsku-Białej ma być gotowy w grudniu 2014 roku. Jednak w nadchodzącej rundzie piłkarskiej ekstraklasy Podbeskidzie będzie mogło rozgrywać na tym obiekcie mecze.

Bielski stadion

lokalizacja: ul. Rychlińskiego 21, Bielsko-Biała, woj. śląskie
liczba miejsc na trybunach: 15 tys.
stan inwestycji: realizowana
realizacja: sierpień 2012- grudzień 2014

Inwestor: BBOSiR
Projekt architektoniczny: ATJ Architekci (data projektu - 2008 r.)
Generalny wykonawca: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej