Stadion miejski w Bielsku-Białej. Plac budowy przekazany wykonawcy

2012-08-10 15:22
Stadion miejski w Bielsku-Białej
Autor: UM Bielsko-Biała Nowy stadion miejski - wizualizacja

W 2014 roku mieszkańcy Bielska-Białej zyskają nowy stadion miejski. Miasto przekazało wykonawcy plac budowy 8 sierpnia i tym samym rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanej inwestycji. Stadion o wartości 100 milionów złotych buduje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

W ramach projektu zostanie wybudowany nowoczesny stadion miejski, który pomieści 15 tys. widzów. Umowa o generalne wykonawstwo z Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego została podpisana 8 sierpnia, a już dzień później Miasto przekazało wykonawcy plac budowy, przy ul. Rychlińskiego.

Zobacz także: Przetarg na budowę stadionu miejskiego w Tychach

Wykonawca wszedł na plac budowy

W wydarzeniu oprócz wykonawcy wzięli udział przedstawiciele Gminy Bielsko-Biała na czele z zastępcą prezydenta Lubomirem Zawieruchą i dyrektorem BBOSiR (Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji) Grzegorzem Janią. Strony sporządziły formalny protokół przekazania terenu. W ramach spotkania został omówiony roboczy harmonogram budowy oraz kwestie techniczne. Począwszy od dnia 9 sierpnia wykonawca ma 7 dni na rozpoczęcie robót, a na zrealizowanie projektu - 28 miesięcy.

Stadion miejski w Bielsku-Białej - plac budowy przekazany wykonawcy
Autor: UM Bielsko-Biała Plac budowy został przekazany 9 sierpnia

Wykonawca wybuduje stadion miejski etapami

Wykonawca wybuduje stadion w dwóch etapach. W pierwszym roboty budowlane obejmą trybuny północne, a dokładniej wykonanie zadaszenia i rozdzielni elektrycznej. Ponadto prace skoncentrują się na zagospodarowaniu terenu wokół obiektu. Drugi etap zakłada wybudowanie stadionu.

Przypomnijmy, że wykonawca, który wybuduje stadion za 100 mln złotych został wybrany w przetargu. Stadion w Bielsku-Białej ma być gotowy w grudniu 2014 roku. Jednak w nadchodzącej rundzie piłkarskiej ekstraklasy Podbeskidzie będzie mogło rozgrywać na tym obiekcie mecze.

Bielski stadion

lokalizacja: ul. Rychlińskiego 21, Bielsko-Biała, woj. śląskie
liczba miejsc na trybunach: 15 tys.
stan inwestycji: realizowana
realizacja: sierpień 2012- grudzień 2014

Inwestor: BBOSiR
Projekt architektoniczny: ATJ Architekci (data projektu - 2008 r.)
Generalny wykonawca: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej