Przetarg na budowę stadionu miejskiego w Tychach

2012-08-06 16:54
Stadion miejski w Tychach
Autor: UM Tychy

Kosztem ponad 80 mln złotych zostanie wybudowany stadion miejski w Tychach. Miasto ogłosiło przetarg na budowę obiektu. Wykonawcy mogą składać propozycje do 12 września.

Ogłoszone 2 sierpnia postępowanie to drugi już przetarg na budowę stadionu. Stadion miejski w Tychach ma docelowo pomieścić 15 tys. widzów.

Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie, które miało miejsce w maju br., zostało unieważnione z powodu niewystraczającego budżetu na realizację. Wówczas z ośmiu złożonych w przetargu kosztorysów zwycięska była propozycja Mostostalu Warszawa na kwotę 164 mln złotych.

Przeczytaj również: Stadion miejski w Łodzi - plac budowy przekazany wykonawcy

Przetarg na budowę stadionu w Tychach

- Nowy projekt, już po odchudzeniu, będzie uboższy m.in. o podziemne parkingi. To pozwoli zaoszczędzić 25-30 mln złotych. Musimy z czegoś zrezygnować i zmniejszyć koszty budowy stadionu do ok. 130 mln złotych, bo z pewnością nie stać nas na stadion za 165 mln złotych - powiedział cytowany w komunikacie prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Władze miasta obecnie dysponują 82,75 mln złotych na wybudowanie stadionu. Magistrat nie ukrywa, że liczy na wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystki, z którym trwają rozmowy w tej sprawie. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać propozycje do 12 września. Wadium ustalono na 2 mln złotych.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Stadion w Tychach

Stadion w Tychach ma być nowoczesnym obiektem spełniającym wymogi 3 kategorii FIFA i UEFA. Tym samym na stadionie będzie można rozgrywać mecze Ligi Mistrzów lub spotkania eliminacyjne do MŚ lub ME. Obiekt ma zostać wybudowany w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej