Przetarg na budowę stadionu miejskiego w Tychach

2012-08-06 16:54
Stadion miejski w Tychach
Autor: UM Tychy

Kosztem ponad 80 mln złotych zostanie wybudowany stadion miejski w Tychach. Miasto ogłosiło przetarg na budowę obiektu. Wykonawcy mogą składać propozycje do 12 września.

Ogłoszone 2 sierpnia postępowanie to drugi już przetarg na budowę stadionu. Stadion miejski w Tychach ma docelowo pomieścić 15 tys. widzów.

Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie, które miało miejsce w maju br., zostało unieważnione z powodu niewystraczającego budżetu na realizację. Wówczas z ośmiu złożonych w przetargu kosztorysów zwycięska była propozycja Mostostalu Warszawa na kwotę 164 mln złotych.

Przeczytaj również: Stadion miejski w Łodzi - plac budowy przekazany wykonawcy

Przetarg na budowę stadionu w Tychach

- Nowy projekt, już po odchudzeniu, będzie uboższy m.in. o podziemne parkingi. To pozwoli zaoszczędzić 25-30 mln złotych. Musimy z czegoś zrezygnować i zmniejszyć koszty budowy stadionu do ok. 130 mln złotych, bo z pewnością nie stać nas na stadion za 165 mln złotych - powiedział cytowany w komunikacie prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Władze miasta obecnie dysponują 82,75 mln złotych na wybudowanie stadionu. Magistrat nie ukrywa, że liczy na wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystki, z którym trwają rozmowy w tej sprawie. Pozostałe środki mają pochodzić z kredytu. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać propozycje do 12 września. Wadium ustalono na 2 mln złotych.

Szczegółowe informacje o przetargu >>

Stadion w Tychach

Stadion w Tychach ma być nowoczesnym obiektem spełniającym wymogi 3 kategorii FIFA i UEFA. Tym samym na stadionie będzie można rozgrywać mecze Ligi Mistrzów lub spotkania eliminacyjne do MŚ lub ME. Obiekt ma zostać wybudowany w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej